(DR)سیاست(DR)اخبار(DR)جامعهTOP(DR)

آغازبه کار والی جدید بدخشان


فیض آباد-22 سنبله باختر
قاری محمد ایوب خالد، امروزبه کارش به عنوان والی جدید بدخشان آغاز کرد.
درمحفل معرفی والی بدخشان، سرپرست وزارت امربالمعروف ونهی عن المنکر، معین وزارت امور داخله، مقامات محلی ، علما ، بزرگان قومی ‌جوانان شرکت داشتند.
مولوی محمد نبی عمری معین وزارت امور داخله، که برای معرفی والی جدید به بدخشان رفته بود، تغییرات وتبدلات را یک اصل در روند حکومت داری خواند.
مولوی عمری ضمن یاد آوری از موجودیت مقامات بدخشان در پست های کلیدی مرکزی امارت اسلامی افغانستان ، از مردم و مجاهدین خواست که در قسمت استحکام نظام اسلامی، بهبود حکومت داری، همانگونه که با والیان قبلی امارت اسلامی در بدخشان همکاری داشتند، با والی جدید نیز همکاری صادقانه نمایند.
مولوی عبدالغنی فایق سرپرست قبلی بدخشان و معین اداری وزارت عدلیه ضمن یاد آوری از دسایس دشمنان مردم افغانستان در مثئله راه اندازی تعصبات قومی، سمتی و مذهبی گفت که زعیم بدخشان از هر قوم شریف مردم افغانستان که از سوی امیر المومنین تعیین گردد ،مردم و مجاهدین بدخشان مکلف به اطاعت از آن در چوکات شریعت است و از او حمایت خواهند کرد و در وحدت و عدالت پایدار و ثابت قدم خواهند ماند.
او تغییر و تبدیل را در نظام های اسلامی اصل می داند و می گوید که تا کنون در سطح کشور امارت اسلامی هر وزیر، والی و مقام را که تغییر و تبدیل نموده است بگونه رضامندانه پذیرفته اند که خود نمایانگر اطاعت و وحدت مجاهدین است.
قاری محمد ایوب خالد والی جدید التقرر بدخشان، از خداوند سپاسگزاری کردکه بدون هیچگونه اسباب و لوازم جنگی، مردم و مجاهدین افغانستان را در برابر بزرگترین طاغوت اشغالگر پیروزی بخشید و نظام اسلامی را حاکم و امنیت سرتاسری را در کشور بوجود آورد.
او مردم را به اخوت و یکپارچگی دعوت نموده گفت که آنچه در توان دارد در جهت خدمت گذاری به مردم بدخشان و خواست های یتیمان، بیوه زنان و رسیدگی به آرمان شهدا دریغ نخواهد کرد.
خالد بعد از پیروزی امارت اسلامی به حیث والی در ولایات هرات و کنر ایفای وظیفه کرده است.ختم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا