اخبارجهان

آلمان مُصمم به حضور نظامی گسترده در اقیانوس هند است

کابل، ۱۰ سنبله، باختر
یک مقام آلمانی می ‌گوید حضور نظامی خود را در منطقه اقیانوس هند و اقیانوس آرام گسترش خواهد داد.
آژانس باختر به نقل از رویترز، وزیر دفاع آلمان اعلام کرده است که این کشور حضور نظامی خود را در اقیانوس هند و اقیانوس آرام با ارسال کشتی های جنگی بیشتر و حضور در تمرینات‌ نظامی گسترش خواهد داد.
این مقام آلمانی تصمیم برای گسترش حضور نظامی در آب‌ های اقیانوس هند را افزایش تحرکات نیروهای مسلح چین عنوان کرده است.
سال گذشته، برلین اولین کشتی جنگی خود را پس از تقریباً ۲۰ سال به آب ‌های مورد مناقشه دریای چین جنوبی فرستاد و در این ماه، ۱۳ طیاره نظامی را به تمرینات مشترک در استرالیا اعزام کرد.
ژنرال ابرهارد زورن، وزیر دفاع آلمان گفته است که بوندس ‌ور یا قوای نظامی قصد دارد سال آینده نیروها را برای شرکت در تمرینات آموزشی به استرالیا بفرستد.
زورن گفت: اینگونه می‌خواهیم حضور خود را در منطقه تحکیم کنیم.
آلمان به دلیل نقشی که در دو جنگ جهانی داشت، از لحاظ تاریخی در سیاست امنیتی خود ترسوتر و محافظه کارتر از متحدانش بوده است و بیشتر بر تجارت در روابط بین‌ الملل خود تمرکز می‌ کند. اما شرکای غربی آلمان در سال ‌های اخیر از این کشور خواسته‌ اند که حضور نظامی بیشتری از خود نشان دهد .
زورن در پاسخ به این سوال که آیا آلمان ممکن است مانند ایالات متحده یک کشتی جنگی را به تنگه تایوان بفرستد، گفت که این موضوع حساس است و در بالا ترین سطح سیاسی درباره آن تصمیم گیری می ‌شود، او گفت، ما نمی‌ خواهیم کسی را با حضور خود تحریک کنیم، بلکه نشانه‌ یی قوی از همبستگی با متحد خود نشان می ‌دهیم. ما از آزادی دریانوردی و حفظ هنجارهای بین المللی دفاع می ‌کنیم.
سید مصطفی میری

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا