اخبارسیاستاقتصاد

آمریکا ذخایر ارزی افغانستان را آزاد نمی‌کند

کابل، ۲۵ اسد، باختر
مقام های امریکایی گفته اند که ذخایر ارزی افغانستان را آزاد نمی کنند.
امریکا با سقوط رژیم اشرف غنی حدود نو ونیم میلیارد دالر از ذخایر ارزی افغانستان را منجمد کرد و با وجود درخواست مکرر جامعه جهانی حاضر نشد که ذخایر ارزی افغانستان را باز گرداند.
حالا نشریه ‹بیزینس اینسایدر› چاپ امریکا نگاشته است « امریکا پس از ترور ایمن الظواهری، رهبر القاعده در کابل دیگر حاضر نیست که ذخایر ارزی افغانستان را به آنکشور بازگرداند»
بناَ به این گزارش، مقامات آمریکایی روز دوشنبه به وال استریت ژورنال گفتند که دولت بایدن در پی شناسایی محل اختفای ایمن الظواهری در افغانستان در اواخر ماه گذشته و کشتن او با استفاده از یک هواپیمای بدون سرنشین، تصیمم گرفته است که کل دارایی دخیره شده این کشور را همچنان مسدود نگه دارد و مذاکرات با امارت اسلامی در این مورد را نیز متوقف کند.
پیش‌تر گزارش شده بود که آمریکا و امارت اسلامی مذاکراتی را برای آزادسازی ۳.۵ میلیارد دالر از ذخایر ارزی مسدود شده بانک مرکزی افغانستان آغاز کرده بودند.
امارت اسلامی میگوید که هیچ اطلاعی از حضور ایمن الظواهری در افغانستان نداشته است اما تائید کرده است که یک منزل در ساحه شیرپور کابل به روز یکشنبه ۱۱ اسد هدف یک حمله هوایی قرار گرفته است مگر این خانه خالی ازسکنه بوده و بعد از حمله هیچ جسدی از آن پیدا نشده است. تحلیل سیاسی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا