جهان

آموزش عملیات نظامی برای جنگ احتمالی با ایران

کابل باختر 1 دلو

از سال ۲۰۰۹ یک  غند ویژه‌ ارتش ایالات متحده‌ آمریکا مشغول آماده‌ سازی نیروهای نظامی کشورهای حوزه‌ خلیج فارس برای جنگ احتمالی با ایران است. مقامات آمریکایی در باره‌ ماموریت این غند  و برنامه‌های آن سکوت اختیار کرده است.

مجله‌ آمریکایی "وایرد " پس از تایید ارتش آمریکا خبری را منتشر کرد: از سال ۲۰۰۹ یک غند  ویژه‌ ارتش آمریکا " برای آموزش نظامیان کشورهای حوزه‌ خلیج فارس در این منطقه به‌سر می‌برد.

به گزارش "وایرد"، از جمله وظایف این غند  آشناسازی سربازان کشورهای حوزه‌ خلیج فارس با فنون جنگی و آماده‌کردن آنها برای برخورد با "تهدیدات غیرمنتظره" است. این یگان ظاهرا" از درجه‌ داران نیروی زمینی، هوایی و دریایی ارتش ایالات متحده تشکیل شده است.

ارتش‌های کشورهای عربی حوزه‌ خلیج فارس ایران را بزرگ‌ترین خطر علیه خود می‌دانند. به همین دلیل سال‌هاست که ارتش آمریکا در این کشورها به آموزش غند  های  ویژه برای مقابله با حمله‌‌ احتمالی ایران هستند.

آمریکا با ارسال جنگ‌افزارهای مدرن ارتش‌های منطقه را نیز تقویت می‌کند. آخرین اقدام از این دست فروش ۸۴ جنگنده‌ "F-15SA" و ده‌ها هلی‌کوپتر به عربستان سعودی، و فروش یک سیستم دفاعی موشکی به امارات متحده‌ عربی به قیمت حدود چهار میلیارد دلار بود. ختم / مینوی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

دکمه بازگشت به بالا