اخبارجهان

اتحادیه علمای مسلمان عادی سازی روابط میان ترکیه واسرائیل را محکوم کرد

کابل، ۵ سنبله، باختر
اتحادیه جهانی علمای مسلمان در بیانیه یی ضمن تکذیب حمایت خود از عادی سازی روابط بین ترکیه و اسرائیل، این روند را محکوم کرد.
آژانس باختر به نقل از آژانس خبری فارس، اتحادیه جهانی علمای مسلمان بیانیه یی منسوب به خود مبنی بر استقبال از عادی‌ سازی مجدد روابط ترکیه با اسرائیل را کاملاً تکذیب و آن را بیانیه یی جعلی توصیف کرد.
اتحادیه علمای مسلمان در بیانیه‌ یی اعلام کرد که مطالب منتشرشده توسط رسانه‌ ها مبنی بر استقبال این اتحادیه از برقراری مجدد روابط اسرائیل با ترکیه، که از سفر اسحاق هرتزوگ رئیس جمهور اسرائیل به انقره در ماه مارچ آغاز شد، مطالبی ساختگی بوده‌ است.
این اتحادیه خاطرنشان کرد که سفر هرتزوگ به ترکیه را محکوم کرده و آن را گامی رد شده و محکوم در جهت عادی ‌سازی روابط دانسته است. این اتحادیه افزود، از استقبال رسمی رجب طیب اردوغان رئیس جمهور از همتای خود هرتزوگ ابراز تأسف می کند، علمای مسلمان در ادامه بیانیه خود از افکار عمومی خواسته است به دام کمپاین‌ هایی که به طور هدفمند به دنبال بدنام کردن اتحادیه بین‌المللی علمای مسلمان هستند، کشیده نشوند.
اتحادیه علمای جهان اسلام تاکید کرد که در موضع خود در حمایت از آرمان فلسطین استوار است، یاری رساندن به ملت فلسطین با همه روش‌ های حمایت ‌گرایانه مادی و معنوی موجود، یک تعهد مشروع، یک ضرورت انسانی و وظیفه ‌یی در زمان‌ های مختلف است.
بیانیه این اتحادیه در ادامه خاطر نشان کرد که هرکسی را که از آزادی عقیده برای ترویج اتهامات نادرست علیه اتحادیه، استفاده کند و به شهرت و وظایف آن لطمه بزند، تحت پیگرد قانونی قرار خواهد داد.
سید مصطفی میری

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا