اخبارجهان

اخراج مهاجران غیر قانونی از فرانسه

کابل، ۳ میزان، باختر
در ۸ ماه اول سال جاری میلادی، اخراج مهاجران غیر قانونی از خاک فرانسه ۲۰ ٪ افزایش یافته است، نیمی از این جمعیت به زور مجبور به ترک این کشور شدند.
آژانس باختر به نقل از آژانس خبری فرانسه، وزارت داخله فرانسه در حالی از رشد ۲۰ فیصدی خروجی مهاجران غیرقانونی از فرانسه به شکل خود خواسته و یا اجباری در مقایسه با زمان مشابه در سال گذشته خبر داد که تایید کرد نیمی از این جمعیت مجبور به ترک این کشور شده اند.
به این ترتیب، از ماه جنوری تا اگِست ۱۲ هزار و ۷۰۸ نفر فرانسه را ترک کردند که نیمی از این جمعیت برابر با ۷ هزار و ۶۲۷ نفر مجبور به خروج بوده اند. آمار خروج از فرانسه در ۸ ماه اول سال گذشته ۱۰ هزار و ۵۴۷ نفر اعلام شده بود.
چندی پیش این مهاجران به سمت کشورهای شمال افریقا رفته اند که این میزان نیز در مقایسه با سال گذشته رشد ۴۶ فیصدی را نشان می‌ دهد.
مقایسه آمار خروج مهاجران غیرقانونی حکایت از آن دارد که این تعداد در سال ۲۰۲۱ نسبت به سال پیش از آن یعنی ۲۰۲۰ ۸.۲ ٪ افزایش یافته و از ۱۲ هزار و ۳۸۴ به ۱۳ هزار و ۴۰۳ نفر رسیده بود. آمار مهاجران اخراج شده از فرانسه در سال ۲۰۱۹ و پیش از کووید۱۹ بسیار بیشتر بود، در این سال ۲۳ هزار و ۷۴۶ مهاجر از فرانسه اخراج شدند.
چندی پیش امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه در ۱۵ سپتمبر در اظهاراتی در جمع والیان بخش ‌ها خبر داد که وزارت داخله لایحه جدید پناهندگی و مهاجرت را آماده کرده و در اوایل سال ۲۰۲۳ ارائه خواهد کرد.
سید مصطفی میری

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا