اخبارجهان

افزایش روز افزون  تعداد قربانیان کرونا درروسیه

مسکو /ایرنا /۷ قوس/باختر

 شمار روزانه مبتلایان و جان‌باختگان در روسیه به دلیل ابتلا به کرونا هر روز حدنصاب‌ تازه‌ یی به ثبت می‌رساند و در  ۲۴ ساعت اخیر و در ریکارد جدید، ۵۲۴ نفر جان باختند و مجموع جان باختگان به ۳۸ هزار و ۶۲ نفر افزایش یافت.

 به گزارش آژانس باختر به نقل ازایرنا؛ ستاد مبارره با کرونای روسیه  اعلام کرد که در ۲۴ ساعت اخیر ۲۵ هزار و ۴۸۷ بیمار شناسایی شد و مجموع مبتلایان به دو میلیون و ۱۸۷ هزار و ۹۹۰ نفر رسید.

۲۵ هزار و ۷۳ بیمار مبتلا به کرونا در شبانه روز اخیر در روسیه بهبود یافتند و مجموع بهبودیافتگان به یک میلیون و ۶۸۵ هزار و ۴۹۲ نفر افزایش یافت. بیشترین موارد ابتلا در ۲۴ ساعت اخیر در مسکو (۶۰۷۵ مورد)، سنت پترزبورگ (۳۶۶۹ مورد) و حومه مسکو (۱۰۲۲ مورد) به ثبت رسیده است.

در حالی که شمار روزانه جان‌باختگان و مبتلایان در روسیه جهش بی سابقه را تجربه می‌کند، ترس از پیامدهای زیانبار اعمال محدودیت‌های سختگیرانه‌تر، حکومت آن کشور را در دوراهی دشواری قرار داده است.

ریکاردهای جدید قربانیان و مبتلایان ناشی از بیماری کووید ۱۹ در حالی است که هنوز تدابیر شدیدی در آن کشور بکار گرفته نشده است اما برخی از مقامات صحی و شهروندان روسیه خواستار قاطعیت بیشتر در اعمال محدودیت‌ها استند.

فریده بابک

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا