اخبارورزش

افغانستان پنج- منگولیا صفر؛ ملی پوشان فوتبال درآستانه ی صعود به جام ملت های آسیایی زیر هفده سال

 

کابل، 16 میزان، باختر

تیم ملی فوتبال زیرهفده سال افغانستان درنخستین بازی اش درپیکارهای راه یابی به جام ملت های آسیا، پنج برصفر منگولیا را شکست داد.

ملی پوشان با این پیروزی، حتی با کسب یک تساوی نیز دربرابر تاجکستان، احتمال صعود به جام ملت های آسیا را دارند.

این بازی دیشب درورزشگاه ویژه ی تاجکستان درشهر دوشنبه برگزارشد.

شاگردان یوسف مهندس زاده ازآغازبازی تا انجام، بازی منسجم وتهاجمی یی از خود به نمایش گذاشتند و یک سروگردن فراتر از حریف ظاهر شدند.

دراین بازی حکیم خان نیازی سه گول برای تیم ملی افغانستان به ثمررساند و دو گول دیگر تیم را هم علی رمضانی وعلی رضا رحیمی به ثمررساندند.

تیم ملی فوتبال زیر هفده سال افغانستان درهمه دقایق بازی بیشترین درصدی توپ و میدان را دراختیار داشتند و هرازگاهی روی دروازه ی منگولیا فشارمی آوردند.

زکی امیری کارشناس فوتبال می گوید که تیم هنوز به پختگی کامل نرسیده ازاین رو، با بی دقتی چندین موقعیت گول را ملی پوشان دراین بازی ازدست دادند؛ این بدان معنی است که افغانستان می توانست گول های بیشتری به منگولیا بزند.

یوسف مهندس زاده سرمربی تیم ملی فوتبال زیر هفده سال افغانستان درنشست خبری پس ازپیروزی دربرابر منگولیاگفت که شاگردانش شایسته ی تحسین اند.

اوبا اشاره به بازی سرنوشت ساز تیمش دربرابر تاجکستان گفت که او و شاگردانش برای این که به لبان افغانها لبخند بیاورند ازهیچ تلاشی دریغ نمی کنند.

پیکارهای راه یابی به جام ملت های آسیا، در هشت گروه چهارتیمی به میزبانی تاجکستان راه اندازی شده است.

تیم های نخست هرگروه به همراه پنج تیم دوم جدول با بهترین نتیجه ونیز بحرین میزبان پیکارهای جام ملت های آسیا به این تورنمنت راه پیدا خواهند کرد.

افغانستان شانس این را دارد که حتی با کسب تساوی دربرابر تاجکستان به جام ملت های آسیا راه یابد.

بازی افغانستان وتاجکستان شامگاه روز یک شنبه به وقت افغانستان برگزارمی شود.

از طرف دیگرحکیم خان نیازی فوتبالیست افغان که دیشب سه گول برای افغانستان دربرابر منگولیا به ثمررساند می گوید که گول هایش را به مردم رنج دیده ی کشورش هدیه می کند.

این عضو باشگاه سرخ پوشان هرات پس ازبازی درگفت وگو با خبرنگاران گفت که گول هایش را به مردم رنج دیده ی کشورش هدیه می کند.

اوگفت که برای خورسندی هموطنانش ازهیچ تلاشی دریغ نمی ورزند.

ختم/ابوی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا