اخبارجهان

اقتصاد روسیه قوی تر از چیزی است که انتظار می رفت

کابل، ۲۹ اسد، باختر
روزنامه فایننشل تایمز در یاد داشتی تاکید کرد، اقتصاد روسیه بیش از حد انتظار توانسته است با کاهش صادرات اتحادیه اروپا و تحریم های غرب مقابله کند.
آژانس باختر به نقل از اسپوتنیک، روزنامه انگلیسی فایننشل تایمز در مقاله‌ یی نوشت، اقتصاد روسیه، با توجه به تحریم ها، بهتر از آنچه بسیاری انتظار داشتند، مقاومت کرد.
همانطور که این روزنامه خاطرنشان می کند، اقدامات سریع بانک مرکزی روسیه برای اعمال کنترول سرمایه و افزایش فایده باعث تثبیت روبل شده است.
در ادامه این مقاله آمده است، افزایش فروش مواد سوخت روسیه به چین، هند و ترکیه به این کشور در مقابله با کاهش صادرات اتحادیه اروپا کمک کرد.
پس از اعمال تحریم‌ های مواد سوخت علیه روسیه از سوی اتحادیه اروپا و کاهش قیمت مواد سوخت این کشور، هند و چین به بزرگترین خریداران آسیایی آن تبدیل شده‌ اند.
از سوی هم بخش قابل توجهی از صادرات مواد سوخت روسیه به اروپا از طریق پایپ لاین منتقل می شود. تغییر مسیر این بیرل های مواد سوخت به بازارهای آسیا، به زیرساخت های جدید پرهزینه یی نیاز دارد که ساخت آن سال ها طول می کشد.
پس از آغاز عملیات ویژه در اوکراین، غرب فشارهای تحریمی بر روسیه را تشدید کرد که منجر به افزایش قیمت برق، سوخت و مواد غذایی در اروپا و امریکا شد. ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه گفت، سیاست مهار و تضعیف روسیه استراتژی بلند مدت غرب است و تحریم ها ضربه جدی به کل اقتصاد جهان وارد کرد. به گفته وی، هدف اصلی غرب بدتر کردن زندگی میلیون ها انسان در جهان است.
سید مصطفی میری

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا