Tagاخباراقتصاد

امارت اسلامی، انتقال اسعار و کرنسی‌های کشورهای منطقه به افغانستان را ممنوع اعلام کرد

کابل، ۱۸ دلو، باختر
ریاست‌الوزرای امارت اسلامی افغانستان امروز اعلامیه‌یی را در مورد جلوگیری از قاچاق اسعار، طلا و سنگ‌های قیمتی به بیرون از کشور نشر کرد.
به گزارش آژانس باختر؛ در این اعلامیه از همه تاجران، صرافان، انتقال دهندگان سنگ‌های قیمتی و شهروندان کشور خواسته شده است که موارد ذیل را عملی و به گونه جدی رعایت کنند:
۱ــ همه هموطنان ما حین داد وستد، کرنسی ملی کشور پول «افغانی» را استفاده کنند.
۲ــ هیچ‌کس نمی‌تواند از طریق میدان‌های هوایی بیش از پنج‌هزار دالر و ازطریق زمین (سرحدات و مرزها) بیش از پنج‌صد دالر را با خود انتقال دهد.
۳ــ اگر کسی از اندازه تعیین شده، دالر بیشتر را انتقال دهد، در مقابل هر میلیون دالر به اندازه یک‌سال و از میلیون کمتر در مقابل هر صد هزار دالر به اندازه یک‌ماه و از آن کمتر تا حد تعیین شده در بند دو، به اندازه ده روز محبوس می‌شود.
اعلامیه می افزاید: کدام پول و طلا که از متخلفین به دست می آید، تا لزوم‌دید مقام ریاست‌الوزرا در د افغانستان بانک ضبط خواهد شد و هم‌چنان آوردن اسعار و کرنسی‌های کشورهای منطقه به افغانستان ممنوع است.
بر اساس معلومات اعلامیه؛ مسئولیت جلوگیری از قاچاق اسعار، طلا، سنگ‌های قیمتی و آثارباستانی به بیرون از کشور مربوط ریاست عمومی استخبارات و وزارت‌های امور داخله و دفاع ملی گفته شده است.
وهاج

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا