اعلامیهاخبارسیاستاقتصادTOP

امارت اسلامی، بازسازی کشور و احیای زیربنا های اقتصادی را مسوولیت خود می داند

کابل، ۱ دلوه، باختر
معاونیت اقتصادی ریاست الوزراء، امروز با نشر اعلامیه یی، گفته است که امنیت تاپی و سایر پروژه های ملی را تامین کرده و امارت اسلامی بازسازی کشور و احیای زیربنا های اقتصادی را مسئولیت خود می داند.
به اساس گزارش آژانس باختر؛ در این اعلامیه آمده است: پروژه تاپی که یک پروژه مهم اقتصادی در سطح منطقه است و کار آن در دوره اول حکومت امارت اسلامی افغانستان آغاز شده، اما به دلیل اشغال افغانستان توسط امریکایی ها، کار آن به تاخیر افتاد.
در اعلامیه همچنان گفته شده است: با حاکمیت دوباره امارت اسلامی افغانستان امنیت کامل در کشور تامین شده و اکنون فرصت بهتری برای اجرای این پروژه فراهم شده است و امارت اسلامی افغانستان گام های مشخصی را در این خصوص برداشته است.
این اعلامیه گفته شده است ، امارت اسلامی افغانستان به امنیت پروژه های ملی در کشور توجه زیادی دارد و برای آغاز امور عملی پروژه تاپی در کشور آمادگی کامل دارد، این پروژه را عنصر مهم زیربنای اقتصادی کشور می داند و آغاز کار عملی را برای افغان ها یک مژده خوب می داند.
در اعلامیه معاونیت اقتصادی آمده است که چند روز پیش مسئولان وزارت داخله و دفاع ملی و مقام های ریاست عمومی استخبارات با نمایندگان ترکمنستان در مورد تامین امنیت پروژه تاپی دیدار و به آنها اطمینان امنیت کامل پروژه تاپی را داده است.
معاونیت گفته است که در صورت لزوم، امارت اسلامی آمادگی ایجاد نیروی ویژه برای حفاظت از امور امنیتی این پروژه را، دارد.
این اعلامیه می افزاید: امارت اسلامی افغانستان بازسازی کشور و احیای زیربنا های اقتصادی را مسئولیت خود می داند و به این باور اند که رونق سیاسی، امنیتی و اقتصادی منطقه مسئولیت مشترک همه کشورهای منطقه است و باید اقدامات مشترک انجام دهند.
معاونیت اقتصادی گفته است: امارت اسلامی افغانستان خواستار روابط مبتنی بر منافع متقابل و همکاری با همسایه گان خود، منطقه و کشورهای جهان است و تعهد خود را برای تقویت امنیت در زمینه همکاری های اقتصادی ابراز می دارد.ویسا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا