سیاستاخبارجامعه

امارت اسلامی افغانستان با خانواده‌های آسیب‌دیده از اثر جاری شدن سیلاب‌های اخیر در کشور ابراز غم‌شریکی کرد

کابل، 30 اسد، باختر
امارت اسلامی افغانستان امروز در پیامی با هموطنان آسیب‌دیده از اثر جاری شدن سیلاب‌های اخیر در کشور ابراز همدردی و غم‌شریکی کرد.
به گزارش آژانس باختر؛ در پیام آمده است: “با تاثر فراوان در اثر جاری شدن سیلاب‌های اخیر در ولایت‌های مختلف کشور شماری از هموطنان ما شهید و زخمی شدند، تعداد زیادی از منازل مسکونی زیر آب، زمین‌های زراعتی تخریب و زیان‌های زیادی به بار آمده است.”
امارت اسلامی افغانستان هم‌چنان مراتب تسلیت و همدردی خود را به تمام خانواده‌های قربانیان و اقارب شان ابراز کرده، برای خانواده‌های متضرر و متعلقین آنان صبر و شکیبایی آرزو نموده و برای شهدا بهشت برین و به مجروحین شفای عاجل از درگاه رب العزت استدعا کرده است.
از سویی هم؛ امارت اسلامی افغانستان به همه مسئولان و اداره‌های مربوط دستور داده است که به خاطر کمک و همکاری به آسیب‌دیده‌گان این حادثۀ المناک، از همه امکانات دست داشته استفاده کنند. هم‌چنان از جامعۀ جهانی به ویژه کشورهای اسلامی، نهادهای خیریه و بشردوستانه خواسته است که تا به خاطر کمک به متضررین سیلاب‌های اخیر، اقدام عاجل نموده و در این مرحلۀ حساس از هیچ‌گونه کمک و همکاری به آنان دریغ نکنند، زیرا در گذشته نیز افغانستان تکالیف و مصیبت‌های زیادی را متقبل شده است.
این در حالی است که به تازه‌گی مسئولان وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث در یک کنفرانس خبری در کابل گفتند که در جریان یک‌سال گذشته در اثر حوادث طبیعی در سراسر کشور 1511 تن شهید و 3 هزار و 726 تن دیگر زخمی شده اند. هم‌چنان 23 هزار 822 منزل مسکونی و 96 هزار و 776 جریب زمین زراعتی تخریب و 8 هزار و 612 رأس مواشی تلف شده است.
به گفتۀ این وزارت در همین مدت، برای 2.5 میلیون خانوادۀ آسیب‌دیده از اثر حوادث طبیعی و غیر طبیعی کمک‌های بشردوستانه توزیع شده است.
وهاج

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا