اعلامیهسیاستاخبارTOP

امارت اسلامی خطاب به مردم: به هیچ‌کس اجازه ندهید دربرابر کشور، ارزش‌ها و ملت ما دسیسه سازی کنند

کابل، ۶ جدی، باختر

امارت اسلامی افغانستان دراعلامیه ‌یی که امروزششم جدی و به مناسبت سالروز تجاوز ارتش سرخ به افغانستان به نشر رسیده است،  گفته است: مردم مسلمان ما برای حفاظت از آزادی خاک و استقلال خود همیشه آماده باشند.

در اعلامیه همچنان آمده است: “چهل و سه سال قبل از امروز در ششم جدی سال ۱۳۵۸ هجری شمسی اتحاد شوروی سابق، بر حریم پاک افغانستان تجاوز کرد و هزاران نیروی اشغالگر خود را داخل خاک افغانستان کرد.

در جریان اشغال ده ساله اتحاد شوروی سابق و پس از ظلم های بزرگ، به کشور ما ، در هر عرصه، آسیب رسید، میلیون ها افغان از کشور مجبور به هجرت شدند و میلیون تن دیگر شهید و معیوب شدند؛ اما الحمدلله ملت غیور و مسلمان ما با شجاعت در برابرش، جهاد کرد که در نتیجه آن پس از ده سال قشون سرخ شوروی در افغانستان شکست بزرگ خورد و ملت مظلوم ما از شر و اشغال آن رهایی یافت. این رویداد بزرگ تاریخ این پیام را می‌رساند که هیچ قدرت مغرور جهان به ایمان، ننگ و عزت و اراده قوی مردم مسلمان و غیور افغانستان شک نداشته باشد. این ، هم‌چنان  ثابت کرد که ملت ما به هر اندازه که مظلوم و بیچاره واقع شود، در عملی نمودن حکم رب جل جلاله (جهاد) و کسب استقلال و آزادی کشور خویش و حراست از آن تاریخ روشن دارد که در یک قرن اخیر این حقیقت بزرگ را اشغال انگلیس‌ها، شوروی ها و امریکایی ها و شکست مفتضحانه آنان نشان می‌دهد.

امارت اسلامی در حالی‌که تجاوز اتحاد شوروی سابق را به حریم ما یک‌بار دیگر محکوم می‌کند، بالای ملت صدا می‌زند که برای حفاظت از آزادی خاک و استقلال خود، همیشه آماده باشند و به هیچ‌کس اجازه ندهند که در برابر کشور، ارزش‌ها و ملت ما دسیسه های شوم و اراده نادرست خود را عملی سازد. امارت اسلامی متعهد است که شب و روز برای دفاع و تحفظ کشور، ارزش‌های دینی و ملت مسلمان خویش، به خدمت و تلاش هایش ادامه دهد.”وهاج

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا