سیاستاخبارگزارش ها

امریکا با همکاران خود هم صادق نیست

کابل  ۵  عقرب  باختر

 با آنکه امریکا در روز های واپسین خروج از افغانستان ، به نام برنامه تخلیه، هزاران افغان را به این نام که گویا جان شان در خطر است، از افغانستان بیرون کرد ؛ مگر بیشترین افراد تخلیه شده از این کشور در بی سرنوشتی به سر می برند و با گذشت هرروزهمکاری دولت امریکا با آنان کاهش می یابد.

بازرس‌کل وزارت خارجه آمریکا اظهار داشته است: وزارت خارجه این کشور ۳۲۵هزار ایمیل همکاران افغان خود را که خواستار تخلیه بودند، نادیده گرفته است.

این شمار ایمیل از افغانان که همکار نیروهای امریکایی در افغانستان بودند در جریان  ۹ ماه گذشته به وزارت خارجه امریکا مواصلت کرده است، مگر به یکی از آن هم جواب داده نشده است و همه این ایمیل ها نادیده گرفته شده است.

روز نامه « واشنگتن تایمز» نیز نوشته است در پی شکایت‌ها مبنی بر بی‌پاسخ ماندن این ای‌میل‌ها، بازرس‌کل وزارت خارجه آمریکا گفت که این وزارت 325 هزار ‌ایمیل را نادیده گرفته است.

در کنار وزارت خارجه امریکا مرکز ملی ویزا این کشور نیز هزاران ایمیل خوانده‌نشده از افغانان دارد و آن نهاد های امریکایی که به روند مهاجرت در آنکشوررسیدگی میکنند نیز بیشتر از سه هزار ایمیل از افغانان دریافت کرده اند که به یکی آن هم پاسخ  داده نشده است.

از دید آگاهان سیاسی، این کار امریکا٬ نمایانگر آن است که روند تخلیه از افغانستان را به اساس یک برنامه تبلیغاتی راه اندازی کرده بود و در حالی که هزاران افغان را به بیرون از این کشور انتقال داد، شماری زیادی از ٖآنان را در بی سرنوشتی رها کرده است که بسیاری از آنان در امارت متحده عربی، قطر، البانیا، کوریا جنوبی و کشور های افریقا یوگندا و ماداکاسکار در حالت بد قرار دارند.  تحلیل سیاسی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا