(DR)سیاست(DR)اخبار(DR)اقتصادTOP(DR)(DR)جامعه

امیرخان متقی؛ افغانستان با نیروی کار جوان و منابع بزرگ طبیعی ، ظرفیت توسعه و خود کفایی را دارد

کابل،4 جوزا، باختر

سرپرست وزارت امور خارجه در نشست همآهنگی نهاد های سازمان ملل متحد گفت: افغانستان با نیروی کار جوان، متعهد و منابع بزرگ طبیعی ، ظرفیت توسعه و خود کفایی را دارد.

دفنر مطبوعاتی وزارت امور خارجه با نشر این خبر گفته است: نشست هماهنگی میان نهادهای سازمان ملل متحد در افغانستان و نهادهای مرتبط به امارت اسلامی افغانستان در مقر وزارت امور خارجه برگزار شد.

در این نشست مولوی امیر خان متقی سرپرست وزارت امور خارجه از کمک های سخاوتمندانه نهاد های کمک رسان برای مردم افغانستان  تشکر کرد و گفت که افغانستان با نیروی کار جوان، متعهد و منابع بزرگ طبیعی ، ظرفیت ویژه برای توسعه و خودکفایی دارد، اما از آنجایی که این کشور تحت تاثیر چهار دهه جنگ قرار گرفته است برای مدتی نیاز به  کمک های  جامعه بین المللی دارد  تا روی پای خود ایستاد و به جای کشور گیرنده،   به یک کشور کمک کننده مبدل شود.

در این نشست نمایندگان  نهاد های رسمی  افغانستان از همکاری وهماهنگی شان  با نهادهای سازمان ملل متحد و موسسات خیریه کمک رسان  اطمینان دادند و از آنان خواستند به منظور حصول اطمینان از توزیع  و شفافیت کمک های شان ، باید با وزارتخانه های سکتور مربوطه هماهنگی داشته  و اولویت های مردم افغانستان طراحی و تطبیق پروژه ها مد نظر گیرند.

رامز ال اکبروف هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در افغانستان و معاون یوناما، گفت: اهداف ما یکی است  وآن خود کفایی افغانستان است  او  افزود که تلاش دارند تا توزیع کمک ها را به گونه ی سازماندهی شود تا برای مردم فرصت های شغلی ایجاد شود.

در این نشست نماینده های سازمان های کمک رسان نیز روی موضوعات کمک های بشری برای مردم افغانستان صحبت کردند.

در پایان، توافق شدکه به منظور هماهنگی بیشتر، یک کمیته هماهنگی بین ادارات مربوطه امارت اسلامی افغانستان و نهادهای ذیربط سازمان ملل ایجاد شود.بهزاد

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا