سیاستاخبارTOP

امیر خان متقی؛ گزینه های فشار دربرابرافغانستان مفید نیست

 

کابل باختر 30 عقرب

سرپرست وزارت امور خارجه ،در دیدار با شارژدفیر ناروی برای افغانستان گفت: گزینه های فشار در افغانستان مفید نیست،باید در مسیر همکاری با یکدیگر گام برداریم.

دفتر مطبوعاتی وزارت امور خارجه، امروز با نشر خبر نامه یی گفته است:مولوی امیرخان متقی سرپرست امور خارجه،  با پال کلومان بکر شارژدفیر سفارت ناروی برای افغانستان دیدار و در مورد کمک های بشردوستانه، امنیت، همکاری های انکشافی و یک سلسله مسایل سیاسی گفتگو کرد.

شارژدفیر ناروی گفت؛ کشورش مانند همیشه آماده روابط دراز مدت با افغانستان است و در تلاش است تا با افغانان تماس گیرد.

او امنیت بهتردر افغانستان را نسبت به گذشته تایید کرد و گفت که اکنون کمک های بشردوستانه به مناطق دورافتاده این کشور می رسد.

وی همچنین توضیح داد که کشورش از طریق تعامل با افغانستان، دیپلمات های جدیدی را معرفی کرده است که نقش مثبتی در حفظ روابط خواهند داشت.

در همین حال مولوی امیر خان متقی ،سرپرست وزارت امور خارجه گفت که باید تلاش کنیم تا جهان و افغانستان را به یکدیگر نزدیک کنیم، که ناروی  تجربه خوبی در این کار دارد و می تواند نقش آفرینی کند.

وی افزود که باید از اقدامات مثبت حکومت جدید افغانستان قدردانی کرد و به آن پاسخ مثبت داد.

سرپرست وزارت امور  خارجه گفت؛ پس از دهه ها، ما امنیت جهانی را تضمین کرده ایم، حالا همانطور که در گذشته، صدها افغان در اثر حملات، بمباران و جنگ کشته یا آواره نمی شوند. ما گروه های مخرب درافغانستان را سرکوب کرده ایم ،همچنین کشت و قاچاق مواد مخدر را متوقف کرده ایم و ده ها هزار معتاد تحت درمان هستند؛جهان نباید چنین مسایل را سیاسی کند.

سرپرست وزارت  امور خارجه گفت همانطور که تاریخ نشان داده است، استفاده از گزینه های فشاردرافغانستان مفید نیست و اکنون باید در مسیر همکاری با یکدیگر پیش برویم. بهزاد

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا