سیاستاخبارTOP

امیر خان متقی خواهان رهایی محبوسین افغان ‌از زندان های ایران شد

 

کابل باختر 5 جدی

سرپرست وزارت امور خارجه در دیدار با نمایندهٔ ویژهٔ رئیس جمهور ایران و سرپرست سفارت آن کشور در کابل ، خواهان رهایی محبوسین افغان ‌ از زندان های  ایران و حل مشکلات حساب‌های بانکی مهاجرین افغان شد.

دفتر مطبوعاتی وزارت امور خارجه امارت اسلامی امروز با نشر این خبر گفته است: مولوی امیر خان  متقی سرپرست وزارت امور خارجه با حسن کاظمی قمی، نمایندهٔ ویژهٔ رئیس جمهور ایران برای افغانستان و سرپرست سفارت آنکشور در کابل ، دیدار کرد.

در این دیدار سرپرست وزارت امور خارجه، آغاز ماموریت جدید حسن کاضمی  قمی در افغانستان را  تبریک گفت از همکاری‌های همه‌جانبه به وی اطمینان داد و آرزومندی خویش را برای انجام موفقانهٔ مأموریت وی ابراز داشت  و از مأموریت فعال سفیر پیشین، بهادر امینیان، قدردانی کرد.

متقی از افزایش روابط دیپلوماتیک، رفت‌ آمد و تجارت میان دو‌کشور ابراز خرسندی کرد و خواهان رهایی محبوسین افغان ‌در ایران و حل مشکلات  بانکی مهاجرین افغان  در آن کشور شد.

نمایندهٔ ویژهٔ رئیس جمهور ایران و سرپرست سفارت ایران در کابل پیرامون اهمیت جغرافیایی دو کشور صحبت کرد، از فرصت‌های مناسب برای ایجاد تجارت منطقه‌یی و بین‌المللی یادآوری کرد و در رابطه به سرمایه‌گذاری در پروژه‌های زیربنایی و اقتصادی مانند معادن، انرژی، راه آهن و سایر بخش آمادگی کشورش را ابراز کرد  و در قسمت حل مشکلات مهاجرین افغان در ایران  از همکاری کامل اطمینان داد. بهزاد

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا