(DR)سیاست(DR)اخبار(DR)جامعهTOP(DR)

امیر خان متقی : گزارش های سازمان ملل باید واقعبینانه باشد


کابل 21 اسد باختر
سرپرست وزارت امور خارجه در دیدار با رئیس یوناما گفت: گزارش هایی که از سوی سازمان ملل متحد تهیه میشوند٬ باید واقعبینانه باشد و تصویر واقعی از افغانستان به جهانیان ارائه کنند.
دفتر مطبوعاتی وزارت امور خارجه با نشر این خبر گفته است : مولوی امیرخان متقی سرپرست وزارت امور خارجه با خانم روزا اتونباییفا، رئیس یوناما و مسئولان بخش سیاسی ملل متحد در کابل دیدار کرد.
درین دیدار روی تداوم و تحکیم تعامل مثبت میان امارت اسلامی افغانستان و کشورهای عضو سازمان ملل متحد، مبارزه علیه مواد مخدر، گزارش‌های ملل متحد در مورد افغانستان و سایر موضوعات بحث شد.
خانم اتونباییفا مبارزهٔ امارت اسلامی افغانستان در‌مقابل مواد مخدر را مؤثر و متقاعد کننده خواند و گفت که مؤثریت محدودیت بالای مواد مخدر در افغانستان٬ با گزارش های نهادهای تحقیقاتی بی ‌طرف و تصویر‌های ماهواره تأیید شده است و اینکه تلاش میشود برای کشاورزان در بخش بدیل کشت خشخاش کمک ها جلب شود٬ یک حرف نیک است.
سرپرست وزارت امور خارجه از کمک‌های کشورهای مختلف سپاس‌گزاری نمود و در مورد گزارش‌هایی که گویا حکومت افغانستان از کمک‌های بین‌المللی بهره می‌گیرد، گفت: امارت اسلامی محیطی مناسب را برای توزیع شفاف و مستقلانهٔ کمک‌ها آماده ساخته است و از بودجهٔ حکومتی برای هزاران بیوه، یتیم، نیازمند و معلول کمک‌ می‌کند.
مولوی امیر خان متقی در رابطه به گزارش‌های ملل متحد که در موارد مختلف در باره افغانستان نشر میشود بیان داشت که این گزارش‌ها با گفتار مناسب و با در نظرداشت واقعیت‌ها طوری تهیه شوند که در آن جنبه اصلاحی مدنظر باشند و تصویری واقعی از افغانستان ارائه شود.
در اخیر دو‌طرف روی تداوم چنین نشست‌ها برای همآهنگی بهتر در راستای تعامل با یکدیگر تأکیدنمودند.بهزاد

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا