اخبارآموزش

ایجاد یک مرکز آموزشی برای بیش از دوصد متعلم متاثر از جنگ، در بلخ

مزارشریف، 12میزان، باختر
یک معلم به همکاری یک نهاد خیریه در ولسوالی بلخ ولایت بلخ برای بیش از دوصد دانش آموز متاثر از جنگ، یک مرکز تعلیمی ایجاد کرده است.
محمد محبوب افعان مل مسئول این مرکز تعلیمی به خبرنگارآژانس باخترگفت که در این منطقه به دلیل جنگ‌ها، دانش آموزان چندین سال از رفتن به مکتب محروم بودند و نتوانستند درس بخوانند و هدف از ایجاد این مرکز، فراهم سازی امکانات آموزشی برای آنان است.
شماری از دانش آموزان می‌گویند که از فرصت ایجاد شده برای جبران درس‌های نخوانده شان استفاده می‌کنند و از حکومت نیز می‌خواهند که با آنان در راستای ایجاد مراکز بیشتر آموزشی و ایجاد کتاب خانه همکاری کنند.
محمد فهیم یکتن از دانش آموزان گفت که برای بیش از چهار سال بدلیل جنگ‌ها از درس باز ماندم، حالا که جنگ ختم شده است، آمده ام تا در این کورس آموزشی درس های نخوانده ام را جبران کنم.
محمد محبوب افعان مل به آژانس باخترگفت که هم اکنون بیش از دو صد دانش آموز در صنف‌های مختلف مشغول فراگیری دروس اند، اما نگرانی‌ شان از نبود امکانات بیشتر برای متعلمان است.
گفته می شود که در این مرکز آموزشی مضامینی چون، ریاضی، کامپیوتر، خطاطی، انگلیسی، پشتو، دری و ترمیم موبایل تدریس می‌شود و حامی آن نیز یک بنیاد خیریه ‌است.
گفتنی است که در ولایت بلخ، این تنها منطقه علم خیل نیست که متعلمان آن به دلیل جنگ‌ها از درس بازمانده اند، بلکه در چندین ولسوالی به شمول، چهاربولک، چمتال، شولگره و دولت آباد آن ولایت نیز جنگ‌های چند سال اخیر سبب بسته شدن مکاتب شده است.خبرنگارفیصل- ادیتورحمیدی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا