اخبارفرهنگ

ایجاد یک کتاب خانۀ بزرگ به همکاری جوانان در دایکندی

نیلی، 27 سنبله، باختر
شماری از جوانان در ولسوالی سنگ تخت و بندر ولایت دایکندی امروزکتاب خانۀ را تحت نام “خاتم النبین” با ظرفیت بیش از ۷ هزار جلد کتاب در بخش های مختلف ایجاد کردند.
عبدالحمید مدبر، یک تن از بنیان گذاران این کتاب خانه، نقش کتاب خانه را در رشد جامعه مهم و ارزنده بیان کرد و گفت که هر فرد جامعه ضرورت به مطالعه کتاب دارد.
او گفت که این کتاب ها از نزد اشخاص خییر، شخصیت های علمی و فرهنگی به شکل رایگان جمع آوری شده است.
مدبر هدف از ایجاد این کتاب خانه را در ولسوالی سنگ تخت و بندر، کشیدن کتاب از شهر به روستا بیان کرد و افزود که با ایجاد این کتابخانه، مشکلات جوانان، فرهنگیان، استادان و معلمان در این ولسوالی رفع خواهد شد.
مدبر از اشخاص خییر، استادان دانشگاه و نویسندگان دایکندی خواست تا در بخش اهدای کتاب بیشتر به کتاب خانۀ خاتم النبین همکاری کنند.
قدرت الله موسوی، یک تن از جوانان ولسوالی سنگ تخت و بندر، ایجاد کتاب خانه را در دورترین نقطۀ ولایت دایکندی به همکاری شماری از جوانان، با ارزش دانست وگفت که جوانان این ولسوالی می توانند تمام مشکلات شان را در بخش تحقیق و مطالعۀ کتاب های مختلف، رفع کنند.
ایجاد کتاب خانه های عمومی در ولسوالی های دایکندی از خواست های اکثر مردم آن ولایت است و پیش از این نیز کتاب خانۀ مجهز در ولسوالی شهرستان توسط تعدادی جوانان و فرهنگیان ایجاد و افتتاح شده است.
خبرنگاردین محمد- ادیتورحمیدی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا