اخبارجهان

ایران از احیای برجام یک تریلیون دالر عاید خواهد کرد

کابل، ۳ سنبله، باختر
مارک دوبوویتز می گوید، تصمیم دولت بایدن برای ابقای سپاه پاسداران در فهرست گروه های تروریستی خارجی، اکنون مانند یک حیله قانونی است.
آژانس باختر به نقل از العربیه، بنیاد دفاع از دموکراسی در امریکا، با انتشار گزارش جدیدی ضمن تأکید بر این ‌که توافق جدید هسته ‌یی با ایران، تحریم‌ های غیرمستقیم علیه سپاه پاسداران را لغو خواهد کرد، افزود که تهران در اولین سال احیای احتمالی برجام، به ۲۷۵ میلیارد دالر منابع مالی دسترسی خواهد داشت.
بر اساس این گزارش منتشر شده در صورت احیای توافق هسته‌ یی برجام، تهران تا اوایل دهه ۲۰۳۰، به هزار میلیارد دالر درآمد دسترسی خواهد داشت.
مارک دوبوویتز، مدیرعامل اجرایی بنیاد دفاع از دموکراسی‌ در این زمینه تصریح کرد، تصمیم دولت بایدن برای نگه ‌داشتن سپاه پاسداران در فهرست گروه‌ های تروریست خارجی، اکنون مانند یک حیله قانونی است.
او در ادامه افزود، اگر گزارش‌ ها درست باشد، تیم بایدن موافقت کرده است که تحریم‌ ها علیه سپاه پاسداران را رفع کرده و اجازه دهد ده‌ ها میلیارد دالر به دست تروریست‌ هایی برسد که فعالانه برای قتل شمار بیشتری از شهروندان امریکایی برنامه ‌ریزی می کنند.
این گزارش در بخش دیگری با تاکید بر این ‌که توافق هسته‌ یی با ایران سپاه پاسداران را ثروتمندتر خواهد ساخت، خاطر نشان کرد که گزارش‌ های بررسی‌ شده توسط این نهاد نشان می ‌دهد، واشنگتن در نظر دارد به شهروندان غیر‌امریکایی اجازه معامله و انجام تجارت با شرکت‌ های وابسته به سپاه پاسداران را بدهد.
مذاکرات هسته یی بین ایران و قدرت‌ های جهانی، ماه گذشته ادامه پیدا کرد و اتحادیه اروپا در این زمینه، پیش‌ نویسی را با عنوان متن نهایی برای طرف‌ های مذاکره‌ کننده ارسال کرد و تهران در هفته گذشته پاسخ خود به پیش ‌نویس اتحادیه اروپا را ارسال کرد و این پاسخ هم‌ اکنون توسط واشنگتن در حال بررسی است.
سید مصطفی میری

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا