اخبارجهان

بایدن مصمم به ابقای سپاه پاسداران در فهرست تروریسم است

کابل، اول سنبله، باختر
یک مقام مسئول در شورای امنیت ملی امریکا اتهام مطرح شده از سوی تهران علیه امریکا مبنی بر کارشکنی در روند دست ‌یابی به توافق هسته‌ یی با ایران را ادعایی بی اساس دانست.
آژانس باختر به نقل از العربیه فارسی، این مقام امریکایی در گفتگو با این شبکه گفت که جو بایدن، رئیس جمهوری امریکا مصمم به ابقای سپاه پاسداران ایران در فهرست تروریسم است.
او با بیان‌ این ‌که به ‌نظر می ‌رسد ایران موافقت خود را با ابقای تحریم ‌ها بر سپاه پاسداران اظهار کرده است، بر ضرورت حل مسائل حل‌ نشده با ایران تاکید کرد.
این مقام شورای امنیت ملی امریکا ضمن تکذیب هر گونه امتیاز‌دهی واشنگتن به تهران جهت احیای توافق هسته‌ یی، گفت برای تعهد متقابل به توافق هسته یی آمادگی داریم.
او در ادامه اظهارات خود ضمن بیان این ‌که امریکا در حال بررسی پیش‌ نویس توافق با ایران است و در وقت مناسب به آن پاسخ خواهد داد، تاکید کرد که بایدن جز با توافقی که منافع امریکا را حفظ کند، موافقت نخواهد کرد.
این در حالی است که جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ضمن منطقی دانستن پاسخ ایران به پیشنهاد ارائه شده از سوی اروپا، گفت در انتظار جواب امریکا هستیم و افزود که واشنگتن تاکنون رسما به پاسخ ایران واکنشی نشان نداده است.
همچنین اسرائیل گفته است دسترسی به توافق هسته‌ یی با ایران برای این کشور الزام ‌آور نخواهد بود و چنانچه ایران به مرحله ساخت سلاح هسته یی نزدیک شود و یا اسرائیل از سوی این کشور تهدیدی احساس کند، مقامات اسرائیلی حمله به ایران را در صورت لزوم غیرمحتمل نمی ‌دانند.
سید مصطفی میری

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا