اخبارجامعه

برای خانواده های  بیجا شده در ولسوالی خواجه بها والدین تخار زمین توزیع می شود

 

کابل 16 عقرب باختر

 معین وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان می گوید که به اساس فرمان امیر المومنین ، به هر خانواده بیجا شده قریه مهاجر  ولسوالی خواجه بها والدین   هفت بسوه زمین توزیع می شود.

دفتر مطبوعاتی وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان امروز با نشر خبر نامه یی گفته است که به منظور تطبیق فرمان شماره 6 امیرالمومنین نشستی به ریاست مولوی عبدالرحمن راشد، معین تتخنیکی و مسلکی وزارت امور مهاجرین جهت توزیع زمین به باشندگان قریه مهاجر ولسوالی خواجه بهاوالدین ولایت تخار، برگزار شد.

 دراین نشست نمایندگان وزارت امور داخله، وزارت زراعت و مالداری و ریاست عمومی شاروالی‌ ها اشتراک داشتند که در رابطه به چگونگی ترتیب پلان تطبیقی برای فرمان یاد شده  بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

بر اساس فرمان مذکور، به مساحت 150 جریب زمین در دو کیلومتری ولسوالی خواجه بهاوالدین، به خانواده های بیجاشده ازبک و تاجک که در قریه مهاجر سکونت دارند، توزیع خواهد شد.

در فرمان آمده است که به هر خانواده یاد شده  هفت بسوه زمین توزیع می شود و همچنان تذکره رفته است که وزارت های امور مهاجرین، داخله، شهرسازی، زراعت و مالداری و ریاست عمومی شاروالی‌ها مسئولیت دارند که با در نظرداشت نیازمندی های اساسی زندگی، برنامه های  تطبیقی آن را ترتیب و به اسرع وقت جهت اخذ منظوری با ریاست الوزرا شریک سازند بهزاد

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا