(DR)اخبار(DR)اقتصادTOP(DR)(DR)جامعه

برای موترهای یک کلید جواز موقت گشت و گذار داده می شود

کابل، ۲۰ حوت، باختر
وزارت امور داخله برای موتر های یک کلید جواز گشت و گذار می دهد.
به گزارش آژانس باختر؛ مولوی محمدنبی عمری، معاون اول وزارت امور داخله در نشستی گفت: با آن که موترهای دست راست خلاف قوانین ترافیکی افغانستان است، اما به منظور رفع مشکلات و ایجاد تسهیلات برای مردم٬ تصمیم توزیع اسناد گشت و گذار برای آنها گرفته شده است.
عمری خاطر نشان کرد؛ اولین شرط برقراری نظم عامه، تطبیق قانون است و مسئولان و نیروهای امنیتی امارت اسلامی باید قوانین ترافیکی را رعایت کنند و با ترافیک رفتار خوب داشته باشند.
پاسوال حسیب الله مختار، رئیس عمومی ترافیک گفت برای موتر های یک کلید ‹دست راست› در کشور اسناد موقت سه ساله و جواز سیر توزیع می شود، مگر تنها موتر های شامل این روند می شوند که مدل آنها بالاتر از ۲۰۰۰ باشد.
وی به تمامی مالکان موتر های دست راست ابلاغ کرد که مکلف اند، در ظرف مدت سه ماه برای وسایط شان اسناد بگیرند و بعد از ختم این مدت هیچ موتر بدون اسناد در شهرها گشت و گذار کرده نمی توانند و در صورت تخلف وسایط جمع آوری و ضبط می شود.
رئیس عمومی ترافیک افزود که تلاش ها برای معیاری سازی سیستم ترافیکی جریان دارد و خدمات تاکسی در در پایتخت آغاز خواهد شد.
قابل ذکر است که افغانستان در حال حاضر به دلیل مشکلات در سیستم ترافیکی و عدم رعایت قوانین ترافیکی از سوی مردم به ویژه رانندگان٬ با مشکلاتی مواجه است و به گفته مسوولان ترافیکی تنها در یازده ماه گذشته یک هزار و یکصدو پنجاه حادثه ترافیکی در کشور به وقوع پیوسته است که از اثر آن٬ هشتصد نفر جان باخته و یک هزار و ششصدو بیست تن نفر دیگر زخمی شده اند.ویسا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا