اخباراقتصاد

بررسی چالش‌های تجار هرات توسط وزیر صنعت و تجارت

شهرهرات 15 دلو باختر
نورالدین عزیزی سرپرست وزارت صنعت و تجارت، در چهارمین سفر خود به هرات با تاجران دیدار کرد و مشکلات شان را به بررسی گرفت.
وی تاکید بر حمایت تجار بخش سکتور خصوصی کرد و گفت: “از سکتور خصوصی دفاع و از هر متشبثی که در هر ولایت کار کند، حمایت می‌کنیم.”
عزیزی در جمع تاجران گفت: ” امارت اسلامی حق اولویت را به تولیدات داخلی داده و تلاش می کند که سهولت‌های لازم را برای تاجران فراهم کند.”
او، از چالش برق شهرک صنعتی یاد کرد و گفت که در حال حاضر به خاطر اینکه کشورهای همسایه در تولید برق مشکل دارند، قطع و وصل در شهرک صنعتی وجود دارد، اما به زودی برق مخصوص به شهرک صنعتی وصل خواهد شد.
مولانا نعیم الحق حقانی رئیس اطلاعات و فرهنگ هرات، در این دیدار گفت: ” هرات از خود خواسته هایی دارد که انتظار می رود وزیر صنعت و تجارت به آن رسیدگی کند.”
در همین حال نجیب الله خیراندیش رئیس اتحادیه مواد غذایی هرات می گوید که تاجران با پرداخت مالیه از امارت اسلامی حمایت کرده است او از نیروهای امارت اسلامی ابراز قدردانی کرد.
وی بیان داشت:هرات شهر صنعتی است، بنابرین به مشکلات تاجران در این شهرک رسیدگی کنید، تا رشد کنند.
با این‌حال، مهاجر فراهی معین امور نشرات وزارت اطلاعات و فرهنگ در سخنانش گفت: آرزوی هر فرد و مسئولان امارت اسلامی است تا افغانستان خودکفا داشته باشیم.
وی افزود گفت که امارت اسلامی تلاش می‌کند تا به رشد اقتصادی تاجران گام بردارد.
مولوی شیراحمد عمار مهاجر، رئیس ارتباط خارجه نیز از حل مشکلات تاجران در بخش بیرون مرزی سخن گفت و خاطر نشان کرد که این اداره در تلاش ایجاد سهولت برای تاجران است تا بتوانند بدون مشکل مواد خام را وارد کنند.یوسفی/باختر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا