(DR)سیاست(DR)اخبار(DR)فرهنگ(DR)جامعه

برپایی گردهمایی مردمی ملت آسوده- نظام مسوول در تخار


تالقان، ۱۳ سنبله، باختر


گردهمایی مردمی تحت عنوان (ملتِ آسوده – نظامِ مسوول) در تخار برگزار شد.


این برنامه که از سوی وزارت اطلاعات و فرهنگ به همکاری ریاست اطلاعات و فرهنگ تخار در یکی از هوتل های شهرتالقان راه اندازی شده بود ، در آن سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ و معین امور نشریاتی این وزارت، لوی درستیز قوای مسلح وزارت دفاع ملی، مسوولین و روسای ادارات ملکی و نظامی، علما، بزرگان قومی، وکلای گذر، اهل معارف، اساتید و محصلین پوهنتون، جمع کثیرِی از جوانان و رسانه ها حضور داشتند.


مولوی ذبیح الله انصاری رئیس اطلاعات و فرهنگ در آغاز این گردهمایی گفت: برنامه امروزی بی پیشنه ترین برنامه در سطح تخار است که با حضور اراکین بلند پایۀ امارت اسلامی بخاطر گفت و شنود رو در رو با اقشار مختلف این ولایت، جهت فراهم سازی زمینه نزدیک شدن ملت با حکومت برگزار شده است .


ملا خیرالله خیرخواه سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ کشور ، درین گردهمایی، روی چگونگی دست آورد های بزرگ امارت اسلامی بخصوص وزارت اطلاعات وفرهنگ صحبت نموده گفت: در طول جهاد و مبارزات 20 ساله، مجاهدین امارت اسلامی قربانی های زیادِ ی را متحمل شدند که امروز همه دنیا شاهد دست آوردها و فعالیت های حکومت امارت اسلامی هستند و قبلاً کشورهای دنیا به این باور بودند که امارت اسلامی هیچگاه نمی تواند در افغانستان حکومتداری خوب را فراهم سازد که با گذشت دو سال خوشبختانه به جهانیان نشان داده شد که امارت اسلامی بهترین حکومتداری اسلامی را در سطح منطقه و دنیا داشت.


وی همچنان از رشادت و قهرمانی های سایر مجاهدین امارت اسلامی در طول همین مدت الی پیروز ی به نیکی یاد کرد.


قاری فصیح الدین فطرت لوی درستیزقوای مسلح وزارت دفاع ملی پیرامون دست آورد های بی پیشینه امارت اسلامی صحبت نموده افزود: نظام امارت اسلامی یک نظام بی سابقه در سطح منطقه بوده که برای همگان هویداست. امارت اسلامی نظام و حکومتداری بهتر را در مدت 2 سال حکومتداری به دنیا نشان داده است و خدمات خوبی را برای هموطنان و شهروندان کشور نیز فراهم کرده است. ازینرو قابل ذکر است که از رشادت و پایمردی مردم افغانستان یادآوری کرد.


در همین حال حیات الله مهاجر فراهی معین امور نشرات وزارت اطلاعات وفرهنگ در خصوص فعالیت های آن وزارت که بیشترینه در بخش های اطلاعات، فرهنگ و جوانان بوده، سخنرانی نموده از مردم تخار خواست تا همواره در کنار مسوولین امارت اسلامی قرار گرفته و آنان را در امور محوله یاری رسانند.


بخش دوم برنامه که حاوی گفت و شنودهای رو در رو از اقشار جامعه تخار مانند علما، بزرگان قومی، وکلای گذر، جوانان، فرهنگیان، اهل معارف و محصلین پوهنتون خواست ها و پیشنهادات شان را به مسوولین مربوط بازگو نموده، حمایت شان را از نظام امارت اسلامی اعلان کردند و مسوولین نیز با حوصله مندی تمام به سوالات شان پاسخ قناعت بخش ارائه کردند.


همچنان بقیه سخنرانان بالنوبه پیرامون موضوع صحبت نموده از رهبری امارت اسلامی خواهان برگزاری چنین برنامه هایی شدند.


در حاشیه این گردهمایی خبرنگاران با رهبری آن وزارت روی مشکلات و موانع فراراه اطلاع رسانی شان صحبت نموده خواستار رسیدگی به مشکلات شان شدند که از سوی آن رهبری وزارت اطلاعات وفرهنگ به آنان وعدۀ همکاری داده شد.


قابل ذکر است که در پایان این برنامه تقدیرنامه هایی که از سوی آن وزارت در نظرگرفته شده بود به ذبیح الله انصاری رئیس اطلاعات و فرهنگ تخار و آمرین بخش های مربوطه آن ریاست تفویض گردید.ختم/باختر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا