اخبارفرهنگ

برگزاری نشست کمیته حمایت ونظارت از رسانه ها درهرات

هرات، 12 اسد، باختر
کمیتۀ حمایت ونظارت از رسانه ها درهرات، نشستی برگزار کرد.
این نشست با حضور داشت رئیس اطلاعات و فرهنگ هرات، نماینده ریاست استخبارات، نماینده ریاست امر به معروف و نهی از منکر، مسئولان رسانه ها و خبرنگاران در ریاست اطلاعات و فرهنگ هرات برگزار شد.
در این نشست مولانا نعیم الحق حقانی رئیس اطلاعات و فرهنگ هرات تاکید روی هماهنگی بیشتر بین خبرنگاران و مسئولان رسانه ها با کمیته حمایت و نظارت از رسانه ها کرده و فعالیت کمیته را موثر خوانده می افزاید که این کمیته روابط بین رسانه ها و ادارات دولتی را مستحکم تر ساخته است.
مولانا حقانی می گوید که رسانه های هرات با اداره های دولتی همکاری نموده و فعالیت های شانرا انعکاس دهند.
حقانی علاوه نمود که مرکز کشور از ایجاد کمیته حمایت و نظارت از رسانه ها در هرات استقبال نموده و توقع کار بیشتر از رسانه های محلی و ملی را دارند.
رییس اطلاعات وفرهنگ هرات افزود که توقع امارت اسلامی از رسانه ها دو مورد است حفظ منافع ملی و رعایت شریعت اسلامی که انتظار میرود رسانه ها به ٱن توجه جدی داشته باشند.
از سویی هم ولی شاه بهره رئیس کمیته حمایت و نظارت از رسانه ها تاکید می کند که همکاری رسانه ها با این کمیته ضرور بوده و از مسولان رسانه ها و از خبرنگاران خواستار حضور در اینگونه جلسات شد.
بهره ایجاد این کمیته را به خبرنگاران و رسانه ها مهم خوانده و می گوید که هر اتفاق به خبرنگاران و مسولان رسانه ها رخ دهد از طریق این کمیته حل می شود.
در همین حال نماینده امر به معروف و نهی از منکر در این جلسه می گوید که این اداره همواره به گونه مشترک با رسانه ها همکاری داشته و انتظار داریم تا همکاری رسانه ها را نیز با این اداره داشته باشیم.
به گزارش آژانس باختر، همچنان در این نشست مسوولان رسانه ها در این کمیته خواهان راه اندازی برنامه های موثر برای حمایت از وضعیت مالی رسانه ها شدند.
ٱنان تاکید کردند که باید به خاطر حمایت مالی شبکه ها با حمایت کنندگان و نهاد های مختلف خارجی و داخلی گفتگو شود.
گفتنی است که کمیته حمایت ونظارت از رسانه ها حدود چهار ماه پیش به ریاست ولی شاه بهره در این ولایت ایجاد شد که مورد استقبال گرم رسانه ها و مسولان قرار گرفت.ختم/ابوی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا