اخباراقتصادجامعه

بنیاد خیریۀ مسلمانان تایلند بیش از 10 میلیون افغانی برای زلزله ‌زده‌گان اخیر در افغانستان جمع‌آوری کرده است

کابل، 18 اسد، باختر
مولوی شرف ‌الدین مسلم معین وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث و سرپرست کمیسیون تنظیم کمک‌های بشری و رسیدگی به زلزله‌زده‌گان، امروز با میتاپی رئیس «بنیاد خیریۀ مسلمانان تایلند» دیدار کرد.
در این دیدار در مورد کمک‌های بنیاد یاد شده برای زلزله‌زده‌گان اخیر در ولسوالی برمل پکتیکا بحث شد.
به گزارش آژانس باختر؛ وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث در خبرنامه‌یی گفته است که در این دیدار مولوی شرف‌الدین مسلم با اشاره به حس همدلی و کمک‌رسانی مسلمانان گفت: رسیدگی عاجل بشری برای زلزله ‌زده‌گان صورت گرفت، اکنون نیاز به احیای منازل دایمی برای آنان است.
در همین‌حال، رئیس بنیاد خیریۀ‌ مسلمانان تایلند، ضمن قدردانی از رهبری امارت اسلامی افغانستان به خصوص وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث، گفته است که بیش از 10 میلیون افغانی کمک‌های مسلمانان تایلند برای زلزله ‌زده‌گان اخیر در افغانستان جمع‌آوری شده است.
گفتنی است که در اثر زلزلۀ اخیر در پکتیکا و خوست بیش از 1000 تن شهید و بیش از 3000 تن زخمی شدند و نیز حدود 17 هزار منزل مسکونی به گونۀ کلی و یا هم قسماً تخریب شد.
به تازه‌گی وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث، به ارزش 12 میلیون 800 هزار دالر امریکایی از ساخت 2000 منزل برای زلزله زده‌گان در ولایت‌های یاد شده از سوی موسسۀ معاونیت انسانی و انکشافی برای افغانستان (AHDAA) خبر داد.
وهاج

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا