اخباراقتصاد

به مشکلات ترانسپورتی تاجران بلخ باید توجه شود

شهر مزار شریف/ 13 میزان / باختر

تجار بلخ از مشکلاتی که شرکت های ترانسپورتی برای انتقال اموال آنان خلق کرده اند، شاکی اند و از مسوولان  امارت اسلامی خواهان حل این معضل شدند.

به گزارش خبرنگارآژانس باختر؛ شرکت های ترانسپورتی سیستمی را وضع کرده اند که باید انتقال اموال تجار، از طریق آنان به اساس نوبت که مسوولان شرکت های ترانسپورتی  مشخص کرده اند، انتقال شود.

امان الله یک تجار ملی به خبرنگارآژانس باخترگفت که اگر این مشکل حل نشود تجار به مشکلات زیاد دچار می شود، وی ازمسوولان امارت اسلامی و ریاست گمرک حیرتان خواست که به مشکل آنان رسید گی شود .

حاجی مالک صافی معاون اتحادیۀ تیل و گاز در حیرتان نیز مشکلات موجود دربندرحیرتان را تایید کرد و گفت: مسوولان گمرک و امارت اسلامی باید مشکل تجار که اموال شان ازطریق بندرحیرتان وارد می شود، حل کنند درغیر به ضررتجار تمام می شود.

حاجی یاسین اکبری رییس اتاق صنعت و معادن نیز از برخورد های دوگانه دربندر های کشور شکایت کرد وگفت که باید قانون در تمام بندر ها یکسان تطبیق شود و این مشکل را ریاست گمرک حل کند.

مولوی سیعد رییس گمرک بلخ با تایید مشکلات موجود بین تجار و شرکت های ترانسپورتی گفت: گفت وگوها بین طرفین جریان دارد و بزودی این مشکل حل می شود.

بندر حیرتان در هشتاد و پنج کیلومتری شمال شرق شهر مزارشریف موقعیت دارد و یکی از بندرهای مهم تجارتی در شمال کشور است .

محفوظ حمیدی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا