سیاستاخبارجامعه

بیشتر از دوصد افغان، به شمول یک تازه عروس و داماد، از زندان پاکستان آزاد شدند

کابل،9 اسد، باختر
عروس و داماد افغان که با سایر اعضای خانوادۀ هایشان در منطقه شیرانی در ایالت بلوچستان توسط پاکستانی ها دستگیر شده بودند، شنبه شب، آزاد شدند.
به گزارش آژانس خبری باختر،منظور پشتین رهبر جنبش تحفظ پشتون ها در صفحه فیسبوک خود از آزادی این افراد خبر داد و نوشته است “افغان هایی که چند روز در منطقه ژوب زندانی بودند، توسط رفقای جنبش تحفظ پشتون ها در ژوب و در نتیجۀ تلاش های وکلا مدافع آزاد شدند.”
خبر می افزاید:این عروس و داماد افغان که تازه ازدواج کرده بودند، پس از عروسی می خواستند، به خانۀ شان در منطقۀ جنج بروند و با ۲۴۱ افغان دیگر به تاریخ 27 جولای در منطقۀ شیرانی ایالت بلوچستان، توسط نیرو های پاکستانی دستگیر شدند.
نیرو های های پاکستانی این عده افغانان را به دلیل نداشتن اسناد اقامت بازداشت کرده بودند.
قنسلگری افغانستان در کویته که در اداره حکومت افغانستان است می گوید، این گروه از افغانان در نتیجه تلاش های آنان آزاد شده اند.
عبدالحنان همت، یک دیپلمات این قنسولگری نا وقت روز شنبه گف :زمانی که سفارت و قنسلگری ما در کویته خبر شدند، فوراً تلاش ها را آغاز کردند و با مقامات پاکستانی تماس گرفتند. اکنون آنها اطمینان داده اند که همه زندانیان به شمول عروس و داماد آزاد شده اند.
اعجاز جعفر معاون کمیشنری منطقه شیرانی میگوید که در بین افغان های دستگیر شده ۳۷ زن، ۲۷ کودک و باقی مرد هستند و این افراد، به دلیل نداشتن اسناد قانونی دستگیر شده بودند.
بر اساس آمار کمیشنری عالی امور پناهندگان سازمان ملل متحد (UNHCR)، از ماه جنوری۲۰۲۱ تا ماه جون سال جاری، بیش از ۲۵۰ هزار افغان به پاکستان مهاجرت کرده اند. رخشانه علوی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا