اخباراقتصاد

بیش ازهفتاد و چهار هزار جریب زمین دولتی در سه ولسوالی بغلان، غصب شده تثبیت شد

کابل، ۶ دلو، باختر
مسئولان کمیسیون مبارزه با غصب در بغلان، می گویند که تلاش های سریع را برای جلوگیری از غصب زمین در این ولایت آغاز کرده اند که در جریان آن هفتاد و چهار هزار و هشت صدو سی و هشت جریب زمین دولتی را در سه ولسوالی تثبیت کرده اند که به زودی واپس گرفته خواهند شد.
بر اساس معلومات کمیسیون جلوگیری از غصب زمین دربغلان، بیست هزار و هفت صدو هژده جریب زمین در مناطق لرغابی، چین زایی، بی بی گهواره و منگل ولسوالی دهنه غوری این ولایت، هفت صدو هفتاد جریب زمین در منطقه صنعتی سریازی، ولسوالی بغلان مرکزی، هفت صدو پنجاه جریب زمین در منطقه لقیان ولسوالی بغلان مرکزی، پنجاه و دو هزار و شش صد جریب زمین دولتی در مناطق کیله گی و انبار کوه ولسوالی دوشی که توسط زورمندان غصب شده است، تثبیت شده است .
قاری محراب الدین بلال، رئیس کمیسیون جلوگیری از غصب زمین در بغلان در گفت و گو با آژانس باختر تاکید کرد که زمین های غصب شده را در تمام نقاط این ولایت، از غاصبین پس گرفته خواهد شد.
باشندگان بغلان، می گویند که در بیست سال گذشته، شماری از زورمندان و بعضی از مردم زمین های دولتی را بدون هیچ سند و مدرکی به طور خودسرانه تصرف کرده اند که باعث بروز مشکلات متعدد در آن ولایت، شده اند.
آنان توقع دارند که امارت اسلامی در بازگردانندن زمین های غصب شده، تدابیر جدی تری را اتخاذ کند. ویسا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا