اخبارجامعه

بیش ازیک هزارخانواده بیجا شده، ازکابل به محل های اصلی شان انتقال داده شدند

کابل / 17 عقرب / باختر

یک هزار و200 خانواده بیجا شده ازشماری ولایت ها به پارک آزادی کوتل خیرخانه کابل، به محل های اصلی و خانه های شان انتقال داده شدند.

به گزارش آژانس باختر؛ وزارت امورمهاجرین وعودت کنندگان به همکاری موسسه یونین اید و موسسه زنان رضا کار؛ یک هزار و 200 خانواده بیجاشدۀ ساکن در پارک آزادی را به خانه ها و محلات اصلی شان انتقال داد.

محمد ارسلا خروتی، معین مالی و اداری وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان و مولوی قاری عبدالمتین، رییس امورمهاجرین وعودت کنندگان ولایت کابل، دیروزدر پارک آزادی، روند انتقال این خانواده ها را بررسی کردند.

خروتی، در این مورد گفت که پیش ازاین حدود دو هزارخانواده ازساحات پارک شهر نو، دشت پدوله و خیرخانه به محلات اصلی شان انتقال داده شده اند واکنون این خانواده ها از پارک آزادی و حصه اول خیرخانه به ولایت های اصلی شان:  کندز، بدخشان تخار، بغلان، سرپل، کاپیسا و پنجشیر انتقال می یابند.

به گفته وی وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان برای این خانواده ها سهولت ترانسپورتی فراهم کرده است و افزون بر آن با موسسات و نهادهای همکار هماهنگی شده است که با این خانواده ها در سه ماه آینده نیزدرساحات اصلی شان کمک صورت بگیرد.

همچنان خروتی افزود که وزارت امورمهاجرین متعهد است که درشهرکابل ودرسایر ولایت ها سروی، نیازسنجی و خدمت رسانی به خانواده های بیجاشده را ادامه بدهد و به همکاری موسسات بین المللی زمینۀ انتقال آنان را فراهم کند.  باختر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا