اخبارجامعه

بیش از نزده هزار و هشت‌صد گدا از شهر کابل جمع‌آوری شده است

 

کابل، ۲۹ قوس، باختر

کمیتۀ جمع‌آوری گداها، از آغاز این برنامه تا ۲۸ ماه قوس سال‌روان، ۱۹ هزار و ۸۲۷ گدا را از مناطق مختلف شهر کابل جمع‌آوری کرده است.

به گزارش آژانس باختر؛ معاونیت اقتصادی ریاست‌الوزرا امروز با نشر خبرنامه‌یی گفته است که از میان گداهای جمع‌آوری شده ۱۱ هزار و ۲۸۵ آن زنان استند که پس از ارزیابی چهار هزار و ۷۳۰ تن آنان مستحق و شش هزار و ۵۵۵ تن دیگر شان گداهای حرفه‌ای شناسایی شده‌اند.

در همین‌حال، از میان این گداها، یک‌هزار و ۸۱۲ تن آن مردان استند که پس از ارزیابی ۶۸۴ تن آنان مستحق و یک‌هزار و ۱۲۸ تن دیگر شان گداهای حرفه‌ای گفته شده‌است.

هم‌چنان، در میان گداهای یاد شده شش‌هزار و ۷۳۰ کودک نیز شامل است که دو هزار و ۷۳۷ تن آنان مستحق، سه هزار و ۹۳۱ تن گداهای حرفه‌ای و ۶۲ تن دیگر شان بی‌سرپرست استند که کودکان بی‌سرپرست پس از بایومتریک به مراکز آموزشی وزارت کار و امور اجتماعی فرستاده می‌شوند.

در این مراکز علاوه بر اعاشه به کودکان بی‌سرپرست زمینۀ آموزش نیز برای شان فراهم می‌شود.

این در حالی است که جمعیت هلال احمر افغانی چندی قبل، روند توزیع کمک‌های نقدی به گداهای مستحق در شهر کابل را آغاز کرد که تا کنون صدها تن از این کمک‌ها مستفید شده‌اند. در این برنامه برای هر عضو خانواده‌های گدا ۲۰۰۰ افغانی در هر ماه توزیع می‌شود.وهاج

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا