اخبارجامعه

بیش از 10 ‌هزار گدا از شهر کابل جمع‌آوری شده است

 

کابل، 11 میزان، باختر

معاونیت اقتصادی ریاست الوزرای امارت اسلامی افغانستان می‌گوید که به رهبری ملا عبدالغنی برادر آخند معاون اقتصادی ریاست‌الوزرا، کمیتۀ جمع‌آوری گداها از آغاز برنامۀ جمع‌آوری گداها تا دهم میزان سال‌روان، 10 هزار 150 گدا را از مناطق مختلف شهر کابل جمع‌آوری کرده است.

به گزارش آژانس باختر؛ معاونیت اقتصادی ریاست‌الوزرا امروز با نشر خبرنامه‌یی گفته است که از میان گداهای جمع‌آوری شده هفت هزار و 29 آن زنان استند که پس از ارزیابی دو هزار و 426 تن آنان مستحق و چهار هزار و 603 تن دیگر شان گداهای حرفه‌ای شناسایی شده‌اند.

در همین‌حال، از میان گداهای متذکره، 834 تن آن مردان استند که پس از ارزیابی 294 تن آنان مستحق و 540 تن دیگر شان گداهای حرفه‌ای گفته شده‌است.

هم‌چنان، در میان گداهای یاد شده دو هزار و 287 کودک نیز شامل است که 1245 تن آنان مستحق، 992 تن گداهای حرفه‌ای و 50 تن دیگر شان بی‌سرپرست استند که کودکان بی‌سرپرست پس از بایومتریک به مراکز آموزشی وزارت کار و امور اجتماعی فرستاده می‌شوند.

در این مراکز علاوه بر اعاشه به کودکان بی‌سرپرست زمینۀ آموزش نیز برای شان فراهم می‌شود.

این در حالی است که جمعیت هلال احمر افغانی اخیراً، روند توزیع کمک‌های نقدی به گداهای مستحق در شهر کابل را آغاز کرد که تاکنون صدها تن از این کمک‌ها مستفید شده‌اند. در این برنامه برای هر عضو خانواده‌های گدا 2000 افغانی در هر ماه توزیع می‌شود.

وهاج

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا