سیاستاخبار

تجلیل ازسالروز پایان اشغال افغانستان توسط امریکا درهرات

شهرهرات، 10 سنبله، باختر
از 9سنبله روز خروج آخرین سرباز امریکایی با حضور داشت لطف الله حکیمی سرمفتش وزارت دفاع، والی هرات، رئیس اطلاعات وفرهنگ، روسای ادارات دولتی، عالمان دین و هزاران تن از شهروندان این ولایت به تالار مولانا جلال الدین محمد بلخی تجلیل به عمل آمد.
مولانا نعیم الحق حقانی رئیس اطلاعات وفرهنگ ورئیس کمیسیون هفته استقلال ضمن تبریکی این روز می گوید که آرمانهای شهدا ما با خروج امریکایی ها از کشور بر آورده شده است.
مولانا حقانی می گوید که با حاکم شدن امارت اسلامی ظلم وستم در کشور پایان یافت .
حقانی رئیس کمیسیون هفته استقلال ورئیس اطلاعات وفرهنگ می گوید که پیروزی خروج امریکایی ها از کشور منحصر به فرد یا گروهی نبوده بلکه متعلق به تمام ملت افغانستان است که در نیمه های شب ها برای این آرزو دعا می کردند.
حقانی” افغانستان سرزمین شیران است امریکایی ها در این کشور هیچ جایی ندارند. ملت افغانستان به زور وزیور امریکایی ها نگاه نکرد وبه همه ثابت کرد که افغانستان سرزمین افغان ها است و امریکایی ها باید خارج شوند”
رئیس اطلاعات وفرهنگ بیان نمود که اگر امریکایی ها صد سال دیگر هم در کشور حضور میداشتند به هدف بازسازی در این کشور نیامده بودند و برای مردم خدمت نمی کردند.
در همین حال شیخ الحدیث مولانا نوراحمد اسلام جار والی هرات در این محفل که به مناسبت خروج آخرین سرباز امریکایی ها برگزار شده بود می گوید که امنیت هرات در حال حاضر در صدر تمامی ولایات کشور قرار گرفته است.
مولانا اسلام جار می گوید که 97 فیصد امنیت هرات تامین شده وهیچ نگرانی در بخش امنیت در این ولایت وجود ندارد.
والی هرات می گوید که کمیسیون جلوگیری از غصب زمین در این ولایت 30000 جریب زمین را از غاصبین گرفته وتلاش دارد هیچ زمین دولتی و مردمی بدست غاصبین قرار نگیرد.
اسلام جار علاوه می کند که سه منبع برای سمع شکایات در هرات فعالیت دارند و مردم می توانند حتی از والی خود هم بدون کدام هراسی شکایت کنند.
مولانا اسلام جار در سخنان خود گفت” اگر مه به سال بعدی والی بودم یا نبودم شما شاهد تغییرات اقتصادی در این شهر خواهید بود و تلاش تمام مسوولان امارت اسلامی است که مشکلات اقتصادی مردم را حل کنند”
شیخ الحدیث مولانا اسلام جار بیان نمود که اخلاق نیروهای نظام امارت اسلامی نباید مثل اخلاق نیروهای نظام گذشته باشد وی بیان می کند که اخلاق مجاهدین همانند اخلاق صحابه باشد وبا مردم روحیه خوب داشته باشند.
در همین حال لطف الله حکیمی سر مفتش وزارت دفاع کشور می گوید که در 20 سال گذشته ظلم، بی عدالتی و نا امنی در کشور وجود داشت اما فعلا عدالت، امنیت در کشور حکم فرما گردیده است .
حکیمی می گوید که امارت اسلامی چشم بینا و گوش شنوا دارد و صدای ملت را همیشه شنیده و می شنود.
از سوی هم استاد جاوید مایار سرپرست شاروالی هرات می گوید که پیروزی امارت اسلامی بر اساس قربانی بوده است نه بر اساس تفاهم.
مایار می گوید که همانطور که در جنگ پیروز شدیم در قلم هم می توانیم در حکومت داری خود ثابت بسازیم.
سرپرست شاروالی هرات اضافه نمود که امارت اسلامی نباید بازماندگان شهدا را فراموش کند زیر ا به نتیجه شهادت و مبارزه آنان بوده که امروز امارت اسلامی پیروز شده است.
با این حال مولوی صبغت الله مولوی زاده یکتن از عالمان دین می گوید که کشورهای ابر قدرت بنام سازمان ملل وکمک به کشورهای فقیر آنان را مورد تهاجم قرار میدهند.
این عالم دین می گوید که هرکس در 40 سال گذشته به خاطر مبارزه برای دین اسلام شهید شده از جایگاه خاص به نزد الله تبارک و تعالی برخورد دار است.
از سوی دیگر ولی شاه بهره یکتن از فرهنگیان می گوید که امارت اسلامی فتح و ظفر را باید فضل خداوند بداند
بهره می گوید از راه جنگ هیچ کشوری به جای نرسیده واکنون وقت آبادی کشور فرا رسیده است.ختم/ابوی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا