(DR)اخبار(DR)جامعه(DR)صحت

 تجلیل از روز جهانی فیزیوتراپی در هرات

هرات 18 سنبله باختر

با حضور داشت مسوولان صحی  و رئیس انجمن فیزیوتراپیست های زون غرب امروز از ۸ سپتامبر روز جهانی فیزیوتراپی در شفاخانه حوزه یی هرات تجلیل شد.

سید رسول حسینی فیزیوتراپیست شفاخانه حوزه یی هرات می گوید که آنان طی ۵ ماه گذشته بیش از ۲۷۰۰ مریض را معاینه و تحت معالجه قرار داده داده اند.

از سوی دیگر محمد عارف جلالی سرطبیب شفاخانه حوزوی هرات می گوید پرسونل فیزیوتراپی هرات به تناسب مراجعینی که در حوزه غرب هستند کم بوده و موضوع کمبود تشکیل این شفاخانه را با مقامات صحی در هرات و مرکز شریک ساخته اند.

جلالی می افزاید ماشین آلات در بخش فیزیوتراپی نیز در شفاخانه حوزوی فراهم می باشد که از این طریق همه روزه مریضانی که نیازمند فیزیوتراپی هستند علاج می شوند.

از سوی دیگر احمد بلال احمدی رئیس انجمن فیزیوتراپیست های زون غرب در این محفل پیرامون مسلک فیزیوتراپی معلومات ارایه نموده و بیان داشت این مسلک همه روزه در بین جامعه و مردم شناخت بیشتر پیدا می کند و اکنون خوشبختانه محصلین می توانند تا سویه لیسانس در داخل کشور این رشته را فرا گیرند.

فیزیوتراپی علاج مشکلات عصبی، عضلاتی و استخوانی به وسیله تحرکات فیزیکی و ماشین آلاتی می باشد که با مشورت فیزیوتراپیست ها انجام  می شود.ختم/باختر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا