اخبارجامعه

تجلیل از روز پیروزی امارت اسلامی در هرات

شهرهرات 25 اسد باختر
پنجاه هزار برگه تبریکی پیروزی امارت اسلامی افغانستان از طریق فضا به تمام ساحات شهر و ۵ ولسوالی هرات پخش شد.
کمیسیون برگزاری از هفته استقلال ۵۰ هزار اوراق تبریکی را با هماهنگی قول اردوی ۲۰۷ الفاروق از طریق فضا بر آسمان هرات رها ساخت.
فرید احمد ایوبی آمر اطلاعات ریاست اطلاعات و فرهنگ هرات می گوید که این اوراق به خاطر ۲۴ اسد اولین سالروز پیروزی مجاهدین امارت اسلامی به زبان های پشتو و دری از آسمان رها شده است.
آقای ایوبی می گوید که کمیسیون برگزاری از هفته استقلال قرار است برنامه های مختلف را در هفته پیش رودر هرات راه اندازی کند.
در همین حال ثابت هروی مدیر عملیات های روحی و روانی ریاست استخبارات این ولایت می گوید که اوراق تبریکی در تمام فضای شهر به شمول 5 ولسوالی از طریق طیاره در فضا رها شده است.
هروی می گوید که به پیشواز از ۲۸ اسد پروگرام های زیادی با هماهنگی کمیسیون هفته استقلال راه اندازی می شود.
هروی می گوید که روز ۲۴ اسد روز تاریخی و سرنوشت ساز کشور ما است که متعلق به تمام مردم افغانستان است و باید از آن تجلیل شود.
از سوی هم محمد جاوید مایار رئیس حکومت داری شهری ریاست شاروالی هرات می گوید که شاروالی هرات تمامی چوک ها و مسیر های رفت آمد در شهر را با بیرق امارت اسلامی مزین کرده است.
مایار می گوید که برنامه های هفته استقلال با حضور داشت هزاران تن از شهروندان و با پذیرایی گرم اجرا خواهد شد.
از سوی هم شماری از شهروندان هرات ضمن تبریکی یکساله گی امارت اسلامی می گویند که به گونه واقعی از استقلال در افغانستان تجلیل می شود.
شهروندان هرات به این باور اند که در یکسال حکومت امارت اسلامی سرقت ها، دزدی، قتل، کشتار و ناامنی به صفر رسیده است.
باشندگان هرات از مسوولان می خواهند تا روی ایجاد فرصت های کاری و حل مشکلات اقتصادی مردم نیز کار جدی روی دست گیرند.
گفتنی است که برنامه رها سازی پیام های تبریکی از طریق فضا با هماهنگی ریاست اطلاعات و فرهنگ، شاروالی و اداره استخبارات راه اندازی شده است.ختم/ابوی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا