اخبارجهان

تحول تازه در جنگ اوکراین و روسیه٬ وزیر دفاع اوکراین برکنار می شود

کابل ، ۱۷ دلو، باختر
ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین، در صدد تغییرات کادری در فرماندهی جنگ آن کشور با روسیه است او قصد دارد٬ وزیر دفاع را برکنار کند.
منابع دولتی اوکراین گفته‌اند که قرار است، وزیر دفاع این کشور برکنار و فرد دیگری جانشین او شود٬ گفته شده است که زلنسکی از عملکرد اولکسی رزنیکوف، وزیر دفاع اوکراین، رضایت ندارد.
خبرگزاری رویترز به قول از دیوید آراخامیا، قانون گذار ارتش اوکراین، گزارش داده است که اولکسی رزنیکوف، به وزارت دیگری منتقل می‌شود و کایرلو بودانوف، رئیس کنونی سازمان امنیت اوکراین (GUR)، به‌ زودی به عنوان وزیر دفاع جدید آن کشور، معرفی خواهد شد.
تغییرات کادری در وزارت دفاع اوکراین، یکی از مهم‌ترین تغییرات در رهبری جنگ آن کشور با روسیه است.
بودانوف، سی وهفت ساله که گفته شده است، وزیر دفاع اوکراین می شود، یک مامور اطلاعاتی است که به‌دلیل نقش اش در عملیات‌های طبقه‌بندی‌شده، به سرعت در رتبه‌های بالاتری قرار گرفت و به ریاست سازمان اطلاعات اوکراین، رسید.
این تغییرات در حالی اعمال خواهد شد که شماری از کارشناسان و نظامیان از آغاز دور جدید جنگ روسیه با اوکراین، هشدار می‌دهند.
در گذشته نیز، زلنسکی تغییرات در دستگاه دپیلماسی و وزارت داخله اوکراین زده است.
باید گفت که دیروز، اوکراین و روسیه با میان جیگری امارت متحده عربی ده ها نظامی اسیر شده را تبادله کردند.
این در حالی است که در چند روز اخیر، از شدت جنگ میان دو طرف کاسته شده است٬ مگر بیم از عملیات جدید روسیه در اوکراین وجود دارد٬ کارشناسان نظامی هم گفته اند که روسیه برای تغییرات در جنگ با اوکراین برنامه های دارد. تحلیل سیاسی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا