اخباراقتصاد

ترکیه در ساخت یک بند برق در هرات همکاری می‌کند

کابل، 13 میزان، باختر

قاری دین محمد حنیف سرپرست وزارت اقتصاد با جهاد ارگین‌آی، سفیر ترکیه در کابل دیدار کرد.

به گزارش آژانس باختر؛ در خبرنامه‌یی که امروز از سوی وزارت اقتصاد در این موردنشر شده، آمده است: در این دیدار سرپرست وزارت اقتصاد، در مورد کمک‌های بشردوستانه و سهم‌گیری ترکیه در تطبیق پروژه‌های زیربنایی و اقتصادی در افغانستان  صحبت کرده و از دوام همکاری آن کشور با افغانستان استقبال کرده است.

قاری حنیف از نشست سران سازمان همكاری های اسلامی که قرار است در اواخر نوامبر سالجاری میلادی در استانبول برگزار ‌شود، نیز یاد آور شده است و گفته است این  سازمان  به عنوان دومین سازمان بین المللی در گسترۀ چهار قارۀ جهان به عنوان صدای جمعی جهان اسلام به شمار می‌رود.

وی در این دیدار از نقش و عضویت افغانستان در کمیتۀ “کومسک” یاد آوری و تأکید کرده است که نمایندۀ رسمی افغانستان نیز در این نشست اشتراک کند.

سفیر ترکیه در کابل در مورد تطبیق پروژه‌های زیربنایی چون پروژۀ فاز دوم بند کجکی در هلمند و فعالیت شرکت (77) ترکی در بخش‌های مختلف معلومات داده است.

وی هم‌چنان در رابطه به ساخت یک بند برق با ظرفیت 200 میگاوات انرژی در هرات و بلند بردن ظرفیت انرژی بند برق سروبی نیز پلان‌های کشور خود را با سرپرست وزارت اقتصاد شریک کرد و متعهد شد که نظریات و پیشنهادهای وزارت اقتصاد را با سازمان همکاری های اسلامی و کمیتۀ “کومسک” شریک می‌کند.

کمیتۀ “کومسک” با مشارکت کشورهای عضو و دیگر نهادهای اسلامی، به منظور تسهیل و گسترش همکاری‌های اقتصادی میان کشورهای اسلامی، فعالیت‌های مختلفی را در راستای اجرای برنامۀ عمل و مصوبه های اقتصادی انجام می‌دهد و مسئولیت مطالعۀ تمامی ابزارهای ممکن و ارائه راهکارهای مناسب جهت تحکیم همکاری‌های اقتصادی میان کشورهای اسلامـی را بر عهده دارد. وهاج

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا