جهان

تشدید حملات راکتی روسیه بر اوکراین

کابل، ۸ دلو، باختر

روسیه حملات راکتی خود بر شهرهای مختلف اوکراین منجمله کی‌یف پایتخت این کشور را افزایش داده است و در تازه ترین موارد، ده اوکراینی در این گونه حملات کشته شده اند.

روسیه بعد از آن حملات راکتی خود بر اوکراین را شدت بخشید که آلمان و امریکا دو متحد اوکراین متعهد شدند که تانک های پیشرفته را در اختیار کی‌یف قرار دهند.

روسیه تاکید دارد که کمک های تازه تسلیحاتی غرب به اوکراین نمیتواند وضعیت در میدان جنگ را به نفع رئیس جمهور زلنسکی تغییر دهد.

دفتر ریاست جمهوری اوکراین گفته است که حملات راکتی و توپخانه یی روسیه در روز های اخیر شدت پیدا کرده است  و تنها دیشب٬ ده غیر نظامی در اینکشور کشته شده اند و بیست نفر دیگر جراحت برداشته اند.

مناطق دونتسک، خرسون، خارکیف شاهد بیشترین اصابت مرمی های توپ و راکت بوده است و مناطق در کی‌یف پایتخت اوکراین نیزهدف قرار گرفته است.

این در حالی است که امریکا و آلمان موافقت خود را با ارسال تانک‌های سنگین و پیش‌رفته ساخت کشورهای‌شان به اوکراین اعلام داشته اند، همچنان شماری از کشورهای دیگر غربی از جمله ناروی، پولند و کانادا نیز متعهد شده‌اند که تعدادی از تانک‌های مدرن خود را به اوکراین ارسال کنند.

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه، تاکید کرده است  که ارسال تانک‌های غربی به اوکراین وضعیت جنگ را به نفع کی‌یف تغییر نمی‌دهد. تحلیل سیاسی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا