اخبارجهان

تغییرات قوانین مهاجرت در دستور کار صدراعظم انگلستان

کابل، ۴ میزان، باختر

قرار است صدر اعظم انگلستان، بازبینی اساسی در سیستم ویزه انگلستان برای مقابله با کمبود شدید نیرو کار در صنایع کلیدی را آغاز کند.

آژانس باختر به نقل از فایننشل تایمز، انگلستان طرح‌ ویزه برای کاهش کمبود نیروی کار را بررسی می ‌کند.

قرار است صدر اعظم انگلستان با ایجاد تغییراتی در فهرست کمبود مشاغل برخی از همکاران ضد مهاجرت در کابینه خود را به چالش بکشد و به صنایع خاصی اجازه دهد کارکنان بیشتری مانند انجنیران برق از خارج کشور بیاورند.

در این گزارش به نقل از یک مقام داونینگ استریت، آمده است که این بررسی همچنین می ‌تواند کاهش الزامات صحبت کردن به زبان انگلیسی در برخی بخش ‌ها را تایید کند تا کارگران خارجی بیشتری وارد کشور شوند.

کواسی کوارتنگ وزیر مالیه انگلستان روز یکشنبه در پاسخ به سوالی درباره این طرح که قوانین مهاجرت ممکن است تسهیل شود؟ به بی ‌بی‌ سی گفت، این در مورد تسهیل قوانین نیست، تمام نکته در مورد بحث برگزیت است و بر این اساس باید مهاجرت را به گونه‌ یی کنترول کنیم که برای انگلستان کارساز باشد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا مشاغل بیشتری به فهرست افرادی که می‌ توانند وارد شوند اضافه می‌ شود؟ گفت، وزیر داخله همانطور که روز جمعه اعلام کرده بود، در هفته ‌های آینده این مورد را به نشر خواهند رساند.

این در حالی است که تراس در طول سفر هفته گذشته خود به نیویارک گفت،  آماده است تصمیمات جدیدی اتخاذ کند، زیرا دولت به دنبال به حرکت در آوردن رشد اقتصادی است.سید مصطفی میری

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا