اخبارفرهنگTOPآموزش

تفاهم نامۀ همکاری میان  ریاست اطلاعات و فرهنگ بامیان و انستیتوت علوم صحی باران امضا شد

بامیان، ۱۴ سنبله، باختر

تفاهم نامۀ همکاری میان ریاست اطلاعات و فرهنگ بامیان و انستیتوت علوم صحی باران امروزامضا شد.

به گزارش خبرنگار محلی آژانس باختر؛ مولوی سیف الرحمن محمدی رئیس اطلاعات و فرهنگ بامیان هدف از امضا این تفاهم نامه را دست رسی جوانان به تحصیل، با کمترین هزینه در یک فضای مناسب آموزشی و تحقیقی عنوان کرد.

محمدی، تحصیل و آموزش جوانان را یکی از نیاز های اساسی جامعۀ افغانستان دانست و باورمند است که تنها راه رسیدن به یک جامعۀ مترقی و خودکفا، جوانان تحصیل کرده و آموزش یافته است و از طریق آموزش مهارت های مسلکی جوانان، ما می توانیم به سوی ثبات و پایداری کشور حرکت کنیم.

 وی خاطر نشان کرد که ریاست اطلاعات و فرهنگ بامیان می خواهد با امضای چنین تفاهم نامه ها زمینۀ تحصیل را برای جوانان، افراد دارای معلولیت، خانواده های فقیر که اکثرأ به تعلیم و تحصیل دست رسی نداشتند فراهم کند.

درهمین حال سید مهدی علوی مسئول انستیتوت علوم صحی باران گفت: انستیتیوت علوم صحی باران دارای رشته های نرسنگ‌عالی، قابلگی عالی، تکنالوژی طبی، فارمسی و پروتز دندان است.

وی خاطر نشان کرد که مطابق این تفاهم نامه بین ۶۰ تا ۷۰ درصد تخفیف با توجه به میزان نیازمندی و مستحق بودن افراد در نظر گرفته خواهد شد.

وی افزود، در صورتیکه محصلان از طرف ریاست اطلاعات و فرهنگ معرفی شود در چهار سمستر و یک دورۀ کامل تحصیلی این تفاهم نامه قابل تطبیق است

قابل یاد آوری است که ریاست اطلاعات و فرهنگ بامیان با چندین نهاد تحصیلی، ورزشی و فرهنگی به خاطر توانمند سازی جوانان تفاهم نامه و هماهنگی لازم را انجام داده است.

خبرنگار خان محمد -ادیتور حمیدی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا