سیاستاخبارTOPتبصره و مرور بر مطبوعات

جاری کردن حدود شرعی، پشتوانه یی برای حفظ نظام اجتماعی است

تبصره کابل ۲۴ عقرب باختر
جاری کردن حدود شرعی ، پشتوانه یی برای حفظ نظام اجتماعی است که نیروی اخلاقی، مسئولیت و تعهد فردی در جامعه را تقویت می کند.
مبصر آژانس باختر مینگارد؛ امیر المومنین شیخ الحدیث و التفسیرمولوی هبة ‌الله آخندزاده ‹حفظه الله› به قاضیان دستور داده است که بر مجرمان حدود و قصاص را عملی سازند.
ذبیح الله مجاهد، سخنگوی امارت اسلامی، در صفحه تویترش می‌گوید “رهبر امارت اسلامی به قاضیان دستور داده است که پرونده‌های آدم‌ربایان، دزدان و فتنه‌گران را به گونه دقیق بررسی کنند.”
تطبیق قانون و به صورت مشخص تطبیق حدود شرعی، مصونیت بخشیدن به اجتماع است. در تطبیق شریعت و قوانین الهی است که افراد جامعه احساس امنیت و آرامش می کنند؛ در حالی که در نظام های دیگر که با تعریف های دیگر خود را نمایان کرده بودند، بیشتر قوانین در وجود روابط و ملاحظات قومی و سمتی و زبانی ویا فساد و رشوه رنگ باخته بود و بیشتر مجرمین به دلایل تفسیر قانون، مجازاتی را که باید تحمل می کردند، دریافت نمی کردند؛ مگر در قوانین شرعی چنین نیست. دساتیر الهی و شرعی، قوانین پایداری اند که با تغییرات سیاسی و یا اجتماعی، دچار دگرگونی نمی شوند و در هر زمان و در هر مکان، تعریف خود را دارند. قوانین الهی با پشتوانه‏های ویژه خود، که همانا کلام الهی ‹ قانون بشریت› است در هر زمان و مکان ،قادر است جامعه‏ ی سالم ایجاد کند،جامعه‏ یی که مورد نظر قرآن و اسلام است.
در حالی که قوانین بشری، هرگز نتوانسته جامعه‏ ی قانون مدار و بی‏عیب و نقص پدید آورد ؛ اگر ما به این دساتیر قرآنی و شرعی عمل کنیم، جامعه‏ یی خواهیم داشت که مصونیت افراد در آن تامین خواهد بود.
واقعیت این است که قانون الهی که در قرآن و شریعت ، بازتاب یافته است، به جامعه نیروی اخلاقی و تعهد فردی می بخشد و این باعث خواهد شد که مؤمنان با آسودگی خاطر زندگی کنند.
فرمان اخیر رهبرامارت اسلامی، در همین راستا صادر شده است که هدف آن تامین عدالت و گسترش نظام الهی است. تحلیل سیاسی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا