اخبارجهان

جان باختن بیش از ۸۰۰ نفر در پاکستان بر اثر سیلاب های ویرانگر

کابل، ۲ سنبله، باختر
ادامه باران های شدید که سیل ویرانگر را نیز در پی داشته از ماه گذشته در مناطق مختلف پاکستان از جمله ولایت های بلوچستان و سِند، تا کنون جان بیش تر از ۸۰۰ نفر را گرفته و صد ها هزار نفر نیز بی خانمان شدند.
آژانس باختر به نقل از ایرنا از رسانه ‌های پاکستانی، بخش‌ های مختلف ولایت های بلوچستان در جنوب غرب و سِند در جنوب پاکستان در پی بارندگی‌ ها، سیل و حرکت زمین به شدت آسیب دیده و هزاران خانه و مناطق روستا نشین تخریب شد.
منابع خبری اعلام کردند، شمار قربانیان سیل در پاکستان که از ماه گذشته میلادی آغاز شد، هم اکنون به ۸۳۰ نفر رسیده و این فاجعه دولت پاکستان را محبور به درخواست کمک از مجامع بین المللی کرده است.
گزارش‌ها از کمک مالی اتحاد اروپا به اداره مدیریت بحران ملی پاکستان حکایت دارد و همزمان دولت پاکستان نیز قرار است برنامه‌ یی برای جمع آوری کمک به سیل زدگان در داخل کشور و همچنین ارتباط با نهاد های بین المللی برای دریافت کمک‌ های مالی و لوجستیکی برگزار نماید.
وزیر تغییرات اقلیمی پاکستان نسبت به تشدید فجایع مرتبط با سیل هشدار داد و گفت، پاکستان تا روز های آینده شاهد سیل بیشتر و احتمال آواره شدن هزاران نفر دیگر خواهد بود.
دولت پاکستان برای رسیدگی به بحران سیل و آسیب دیدگان ناشی از حوادث طبیعی در مناطق مختلف از جمله ولایت بلوچستان از جامعه جهانی درخواست کمک می‌ کند.
سید مصطفی میری

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا