سیاستاخبارتبصره و مرور بر مطبوعات

جبهه مقاومت ملی با منشور سازی ها٬ خود فریبی میکند

تبصره، کابل، ۲۵ اسد، باختر
امارت اسلامی افغانستان به عنوان نظام مشروع افغانستان خود را حامی تمامی ارزش های ملی و دینی در کشور میداند و اجازه نمیدهد که در شکل گیری چنین یک نظام٬ اخلال ایجاد شود.
مبصر آژانس باختر مینگارد؛ همزمان با یک سالگی پیروزی دو باره امارت اسلامی در افغانستان٬ گروهی از افراد که بنام «جبهه مقاومت ملی افغانستان» گرد هم آمده اند خطوط اساسی و یا به گفته خود شان٬ منشور شان را نشر کرده اند که ۳۴ ماده دارد٬ آنان متعهد شده اند که گویا همه گروه‌های ضد امارت اسلامی را بدون تفکیک قومیت، زبان، مذهب و خط فکری، به همبستگی با جبهه مقاومت ملی فرامی‌خواند و الی ایجاد یک نظام که آنها٬ آن را نظام شرعی معرفی کرده اند مبارزه خواهند کرد٬ انسجام و احیای دوباره نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان را در دستور کارش قرار داده اند٬ و الی رسیدن به صلح مقاومت خواهند کرد.
از دید امارت اسلامی «جبهه مقاومت ملی افغانستان» یک جریان بی هویت است که اعضای آن دور از مرز های افغانستان گاهگاهی صدا بلند میکنند و خود را به عنوان یک جریان فعال سیاسی و مسلح معرفی میدارند و به گونه یی تعریف موقعیت و هویت میکنند که گویا توان مبارزه مسلحانه در برابر نظام موجود را دارند و از هربعدی و از هر دریچه می توانند در روند حکومتداری اخلال ایجاد کنند.
در حالی که چنین نیست٬ آنان کدام جغرافیای خاصی را در اختیار ندارند و در کنارآن از پایگاه مردمی هم بی بهره اند٬ زیرا اکثری کسانی که در این جبهه حضور دارند برای مردم افغانستان هویت عریان و واضح دارند٬ کار نامه های آنان از فساد و قلدرگری معلوم و روشن است و دیگر مردم میدانند که آنانی کی بودند و چه شدند و حالا هم برای زنده شدن هویت دیروز شان و جا گرفتن بر حلقوم مردم چه جاه طلبی٬ که نمیکنند.
آنان که گپ از مقاومت و یا حرف دیگر میزنند فقط خود فریبی میکنند زیرا در گام اول امارت اسلامی برای هیچ اخلالگری اجازه تخریب صلح و ثبات در کشور را نمی دهد و در گام بعدی مردم دانسته اند که مفسدین دیروز که یک شبه وطنپرستان امروزی شدند در چتر جبهه مقاومت چه میخواهند و چه مقاصدی دارند.
اگر این گروه برای بهبود وضعیت در کشور برنامه و یا آجندای دارند٬ امارت اسلامی مانع کار هیچکسی در کشور شان نشده است٬ کمیسیون تماس با شخصیت های افغان را تاسیس کرده است تا مقام ها و مامورین رژیم گذشته که علاقه به بازسازی کشور و خدمت به مردم را دارند بتوانند دو باره به کشور آیند و برای مردم شان در چتر حمایت امارت اسلامی خدمت کنند.
اگر جبهه مقاومت به فکر احیا نیروهای مسلح و امنیتی گذشته است٬ امارت اسلامی مانع حضور هیچ افغان رسالتمند در این نیروها نشده است.
بهتر است٬ آنان که تلاش دارند تا با نام « جبهه مقاومت ملی» بار دیگر حاکم سرنوشت افغانان شوند٬ بدانند که امارت اسلامی با دهشت و قلدرگری در مبارزه است و از هویت مردم افغانستان و جغرافیای سیاسی کشور حراست میکند٬ مناسب این خواهد بود که چند فرد انگشت شمار که بینش سیاسی چندانی ندارند و در عین حال در برابر اراده مردم ما و مجاهدین امارت اسلامی نا توان اند به جای تبلیغات و بزرگنمایی کاذب٬ معقول اندیش باشند و مثبت فکر کنند. تحلیل سیاسی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا