اخبارامنیت

حدود شرعی بالای ۲۷ تن در پروان تطبیق شد

چاریکار، ۱۷ قوس، باختر
ریاست محاکم استیناف پروان امروز در حضور مقامات حکومتی و هزاران تن از باشندگان این ولایت، حکم تعزیر را به گونه علنی بالای ۲۷ تن از مجرمان تطبیق کرد.
به گزارش خبرنگار محلی آژانس باختر؛ شیخ محمد قسیم محمدی رئیس محکمه استیناف پروان در مورد چگونگی تطبیق حدود شرعی معلومات داد و گفت: تطبیق حکم تعزیر بالای مجرمان زجر و برای دیگران عبرت است.
وی افزود: امروز ما به اساس هدایت رهبر امارت اسلامی افغانستان و فیصله‌های قطعی محاکم ۱۷ تن مرد، و ۱۰ تن طبقه اناث را که به جرم‌های فرار از منزل، لواطت، فسق و فجور، شهادت دروغ، مواد مخدر و قطاع الطریقی مجرم بودند، با زدن ۲۰ تا ۳۹ دُره و حبس تنفیذی از شش‌ماه تا دو سال محکوم به جزا کردیم.
هم‌چنان مولوی عبیدالله امین زاده والی پروان گفت: خوشحال هستیم که امروز ثمره جان فشانی و خونریزی صدها هزار جوانی را که به خاطر تحکیم نظام اسلامی و تطبیق حدود الهی در کشور بود؛ مشاهده می کنیم.
وی حفاظت و هراست از دین، مال، نسل انسان و آبروی مردم را از اساسی ترین مسئولیت نظام های اسلامی بیان کرد و گفت: الله متعال به خاطر حفظ ارزش‌های اسلامی و هراست از حفظ جان و مال مردم قصاص را تعین کرده و نظام‌های اسلامی مکلف بر تطبیق آن اند.
ملا عزیزالله عمر قوماندان امنیه پروان گفت که تطبیق حدود شرعی در هر نظام اثرات خوبی دارد و در تامین امنیت و کاهش جرایم مفید است.
وی افزود که شکایت مسئولان امنیتی و مردم عام همیشه این بود که چرا به مجرم جزا داده نمی‌شود؛ که به همین دلیل امروز ۲۷ تن در محضر عام به جزای اعمال خود رسیدند.سخا/وهاج

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا