اخبارجهان

خاورمیانه محل تفریح کسی نیست

کابل، ۲۵ سرطان، باختر
سخنگوی وزارت خارجه چین در واکنش به سفر اخیر بایدن به خاورمیانه، تاکید کرد خاور میانه محل تفریح کسی نیست بلکه متعلق به مردم این منطقه است.
آژانس باختر به نقل از آژانس خبری ایرنا می نویسد، ژائو لیجیان در کنفرانس مطبوعاتی هفتگی خود گفت: مردم خاورمیانه صاحبان این منطقه هستند و این منطقه محل تفریح کسی نیست وباید این منطقه را به حال خود رها کرد.
ژائو لیجیان این اظهارات را در پاسخ به اظهارات اخیر جو بایدن رئیس جمهور امریکا درخصوص خاورمیانه مطرح کرد. بایدن گفته بود امریکا باید با ادامه رهبری خود در این منطقه ، اجازه ندهد تا یک خلاء برای حضور چین یا روسیه ایجاد شود.
ژائو با اشاره به اینکه در حال حاضر خاورمیانه تا دستیابی کامل به صلح فاصله دارد، افزود همه ‌گیری کرونا سبب متوقف شدن روند توسعه در منطقه شده است. همچنین بحران اوکراین بر امنیت منطقه تأثیر گذاشته است.
سخنگوی وزارت خارجه چین بیان کرد، آنچه مردم خاورمیانه بیش از همه آرزو دارند، توسعه است. آنها همچنین خواستار برقراری امنیت در منطقه هستند.
وانگ از جامعه بین‌الملل به‌ویژه قدرت‌های بزرگ خواست تا به نیازهای فوری مردم خاورمیانه پاسخ دهند و به کشورها و مردم منطقه کمک کنند تا دو موضوع مهم توسعه و امنیت را حل کنند و کمک ‌های سازنده یی در این خصوص ارائه کنند.
ژائو لیجیان گفت، چین همواره از مردم خاورمیانه و همچنین کشورهای منطقه در حل مسائل امنیتی از طریق همبستگی و هماهنگی حمایت کرده است.میری

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا