اخبارورزش

خدا حافظی کریم بنزما از تیم ملی فرانسه

کابل 29 قوس باختر
کریم بنزما از تیم ملی فرانسه خدا حافظی کرد.
او تنها سه روز پس از پایان جام جهانی، نوشت که دوران پرافتخار حضورش در تیم ملی به سررسیده است.
این ستاره ی باشگاه ریال مادرید اسپانیا، با انتشار پیامی در توییتر، با عکسی از خود با پیراهن تیم ملی فرانسه چنین از «دوران پرافتخار» حضورش در تیم ملی یاد کرد «برای رسیدن به جایگاهی که امروز در آن هستم و به آن افتخار می‌کنم، بسیار تلاش‌ کردم و ناگریز اشتباهاتی هم داشتم! من داستان خود را نوشتم و داستان ما اینجا به پایان می‌رسد.»
کریم بنزما که پس از سالها محرومیت از حضور درتیم ملی، برای جام جهانی قطر دعوت شد، در تمرینات پیش ازاین پیکارها مصدوم شد و کادرصحی تیم ملی فرانسه اعلام کرد که او قادر به بازی درجام جهانی نیست. اما کادرصحی باشگاه ریال مادرید که بلافاصله او را معاینه کرد، دریافت که مصدومیت بنزما تنها درجریان دو سه روز می توانست ریکاوری شود. این، باعث شد که دیدیه دشام سرمربی تیم ملی فرانسه که روابط خوبی با بنزما نداشت وسالها او را از پوشیدن پیراهن تیم ملی محروم کرده بود، دوباره به باد انتقاد گرفته شود.
فرانسه درنبود او بازی نهایی را به آرژانتین باخت واین نیز باعث شد تا منتقدان به جان سرمربی بیفتند. به باور کارشناسان، اگر بنزما دربازی فاینل حضور می داشت احتمال قهرمانی فرانسه درجام جهانی قطر وجود داشت.
برنده ی توپ طلای سال ، با انجام نود و هفت بازی با پیراهن فرانسه، سی وهفت گول و بیست پاس گول درکارنامه دارد.ختم/باختر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا