اخباراقتصادجهان

دامنگیر شدن اروپا به فقر در آینده نزدیک

مسکو، ۱۵ جوزا، باختر
سرگئی لاوروف وزیر خارجۀ روسیه گفت اروپایی ها به علت تحریم های ضد روسی با فقر مواجه خواهند شد.
آژانس باختر به نقل تاس روسیه، سرگئی لاوروف وزیرخارجۀ روسیه در مصاحبه با شبکه آرتی آر اس، شبکه رادیو تلویزیونی بوسنیایی- صرب گفت، مردم اروپا به علت تحریم های ضد روسی با تورم و افت سطح زندگی، و بسیاری نیز با فقر مواجه خواهند شد.
لاوروف دراین باره افزود، سطح زندگی در اروپا درحال وخیم تر شدن و تورم رو به افزایش و نرخ رشد اقتصادی نیز با کندی روبرو است، حتی مفهوم جدیدی از فقر جدید وجود خواهد داشت، مردم در اروپا از مشکلاتی که بوجود آمده در رنج و مضیقه خواهند بود از جمله افزایش نرخ مواد اولیه و دیگر اسباب زندگی.
در ادامه گزارش آژانس خبری تاس آمده است، وزیر خارجه روسیه در مصاحبه خود به این موضوع اشاره کرده است که روسیه از مدتها قبل دولت های غربی را قابل اتکا و قابل مذاکره نمی داند، بخصوص در جریان وقایع سال ۲۰۱۴ و تحریم های که دولت های غربی علیه مسکو اعمال کردند، روسیه از آن زمان اتکا به خود و ارتباط با شرکای قابل اتکا را آغاز کرد ، لاوروف گفت، این مساله همچنین باعث شده تا روسیه به یک قطب مهم زراعتی در جهان بدل شود.
لاوروف پیشتر به این رسانه بوسنیایی- صرب درمورد تحریم های نفتی غرب گفته بود که تحریم های غرب هیچ تأثیری بر صادرات نفت این کشور نخواهد داشت، نفت به طور کلی تابع سیاست نیست، تقاضا برای آن وجود دارد، ما بازارهای فروش جایگزین داریم که هم اکنون در حال افزایش فروش هستیم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا