اخبارTOPصحت

داکترقلندرعباد: وزارت صحت عامه متعهد به ارائه خدمات صحی با کیفیت، عادلانه و موثر به مردم کشور است

کابل، 2 سنبله، باختر
داکتر قلندرعباد سرپرست وزارت صحت عامه، امروز در برنامۀ حسابدهی دولت به ملت، در رابطه به دستارود ها و کار کرد های این وزارت در یک سال گذشته، توضیحات داد.
به گزارش خبرنگار آژانس باختر؛ در این برنامه که در مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت برگزارشد، سرپرست وزارت صحت عامه درحالی که شماری از مسوولان این وزارت نیز حضورداشتند، در رابطه کارکرد ها و دستاورد های بخش های مختلف این وزارت طی یک سال گذشته معلومات داد .
وی گفت که وزارت صحت عامه یکی از وزارت های کلیدی است که هدف آن ارائه خدمات صحی، باکیفیت، عادلانه و موثر برای مردم کشور است.
داکترعباد افزود که ازجملۀ اولویت های این وزارت، ارتقای کیفیت ارائه خدمات صحی در کشور، اصلاحات در شفاخانه ها، معیاری سازی برنامه های تعلیمی و تخصصی، مبارزه علیه شیوع ویروس کرونا و دیگر مریضی های ساری، محو ویروس پولیون، مبارزه عاجل در برابر مشکلات صحی در کشور و مبارزه با فساد اداری است .
همچنان سرپرست وزارت صحت عامه در رابطه به اهداف استراتیژیک وزارت صحت عامه، تشکیل، مراکزصحی بودجه و امضای تفاهمنامه ها و برگزاری برنامه های آموزشی و ارتقای ظرفیت معلومات داد.
وی همچنان در رابطه به معاینات مختلف لابراتوار در لابراتو های مرکزی این وزارت، ، خدمات تشخیصیه ، خدمات سرتا پاه و سایر خدمات صحی که از سوی این وزارت برای مردم در مرکز و ولایت های کشور صورت گرفته است نیز معلومات داد.
داکترقلندر عباد، خاطرنشان کرد که وزارت صحت عامه مکلف و متعهد است که در اجرای وظایف خود مطابق به تمام اصول و احکام شرعی دین مبین اسلام عمل کند و درچوکات امارت اسلامی به خاطر به دست آوردن اهداف شرعی با صداقت و ایمانداری کامل کارکند.
دراخیر این برنامه سرپرست وزارت صحت عامه به پرسش های خبرنگاران پاسخ ارائه کرد.
باختر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا